>

AŞK - CİNSELLİK

Türk Kadını Kötü Kokan Erkekten Kaçıyor!

Kadınların beğenileri farklı olsa da, beğenmedikleri konusunda hemfikirler…
 
   
 
 
     

Avrupa’nın 5.5 milyon üyeyle en popüler kaçamak uygulaması olan Gleeden’ın vücut kokusunun cinsel çekim üzerindeki etkisini araştırmak amacıyla Türk üyeleri arasında yaptığı kapsamlı anketin sonucunda adeta erkeklere uyarı niteliğinde tespitler ortaya çıktı.

Kadınlar tarafından tasarlanıp yönetilen tek buluşma uygulaması olan platform üzerinde Mayıs 2019 ayı içerisinde düzenlenen ankete 1073 Türk kadını ve 3058 Türk erkeği katıldı.

Ankete katılan kadınların (%92) ve erkeklerin (%90) ezici çoğunluğu vücut kokusunun cinsel çekim uyandırmakta etkili olduğu konusunda hemfikir oldular. Ancak sonraki sorularda her iki cinsin birbirinden ayrışan özellikleri ortaya çıkmaya başladı.

Kadınların %82'si birlikte olmaya karar verdiği bir erkeği, vücut kokusundan hoşlanmaması durumunda reddedeceğini belirtirken, erkeklerde bu oranı %72'de kalıyor. Kokusunu beğenmediği bir kadınla ilişkiden vazgeçmeyecek %28 erkek mevcut. Sadece vücut kokusuna çarpılarak biriyle birlikte olabileceğini söyleyen kadınların oranı %29’u aşmazken, erkeklerin %45’i pekâlâ bir kadının kokusuna âşık olabiliyor ve ilişki isteyebiliyor.

İki cinsin birbirinden en çok ayrıldığı konu ise, duyusal hassasiyet gibi görünüyor. Kadınların %85’i eşinin kokusunu sevdiğini söylüyor ve dolaylı olarak erkek seçiminde vücut kokusuna verdiği önemi bir kez daha tasdik ediyorlar. Erkeklerin ise %65’i eşinin kokusundan memnun. Her iki cinste de eşinin kokusundan memnuniyetsizlik %8 oranında kalırken, “Eşimin kokusunu farketmiyorum bile” diyenlerin oranı kadınlarda %7 ama erkeklerde %31 ! Her üç erkekten biri eşinin kokusunu duyamıyor.

Dünyayı gözleriyle algılayan erkeklerin diğer duyuları zayıf mı kalıyor ne?


Kadınların çoğunluğu (%62) erkekleri doğal vücut kokularıyla daha çekici bulduklarını belirtirken, erkekler bu konuda nerdeyse eşit iki yakaya ayrılıyorlar. Yarısı (%48) kadınları doğal kokularıyla câzip bulurken, diğer yarısı (%52) kadın teninde parfümden vazgeçemiyor.
 

Etiketler: Türk Kadını, Erkek, ter
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>