>

AŞK - CİNSELLİK

Veda seksine hayır...

Eğer siz de ilişkinizin kaçınılmaz sona yaklaştığını hissediyorsanız, İşte "daha iyi" ayrılmanızı sağlamaya yönelik birkaç tavsiye...
 
   
 
 
     
Zamana ya da sorunlara yenik düşmüş olsa da, bir ilişkiyi bitirmek hiç de kolay değildir. Yine de birkaç önemli noktaya dikkat ederek ayrılığı kendimiz ve karşı taraf için biraz daha çekilir hale getirebiliriz.

Aşk, heyecan, beğeni, hayranlık, güven, paylaşılan bir sürü anı, büyük umutlar, hayaller, geleceğe yönelik planlar... Her ilişki, en güzel hisler ve beklentilerle başlar. Kurulan ortak yaşamın keyfi sürülür, duygular derinleşir, hayat gözümüze olduğundan çok daha güzel görünür. Ne var ki bazı ilişkiler, bir süre sonra inişe geçerek ayrılıkla sonuçlanmaya mahkumdur ve böyle durumlarda acı gerçeği fark eden ne yazık ki çoğunlukla ilişkinin bir tarafı olur. Eğer siz de ilişkinizin kaçınılmaz sona yaklaştığını hissediyor ve bunun sıkıntısını yaşıyorsanız, en azından ayrılığı kolaylaştırmak adına bazı kilit konularda dikkatli olmayı deneyebilirsiniz. İşte "daha iyi" ayrılmanızı sağlamaya yönelik birkaç tavsiye...

"KÖTÜ DAVRAN, O SENİ BIRAKSIN!” TAKTİĞİNİ KULLANMAYIN

Bu çok saçma, çocukça, saygısızca ve en önemlisi son derece ödlekçe bir tavır. Bundan sonra hayatınızı tek başınızı ya da başka biriyle sürdürmek niyetindeyseniz, bunu birlikte olduğunuz erkeğe uygun bir dille anlatacak cesareti de toplamalısınız. En azından birlikte geçirdiğiniz onca ayın ya da yılın hatırına.

İLİŞKİYİ SÜRÜNDÜRMEYİN

Kadınların duygusal ilişkiyle ilgili her konuda olduğu gibi ayrılık konusandaki sezgileri de erkeklerden çok daha kuvvetlidir. Beraberliğinizin bitmek üzere oludğundan, onu kurtarmak için yapılabilecek hiçbir şey kalmadığından eminseniz, içinizdeki hisse güvenin ve bu işi daha fazla ortada bırakmayın. Bu uzun süreli ilişki, yaşamınızdaki önemli bir alışkanlık haline gelmiş olabilir; ama bu alışkanlıktan kurtulmak ve sevgilinizle yollarınızı ayırmak zorundasınız.

"SON BİR KEZ" SEKSİNDEN UZAK DURUN

Ayrılığın ardından sadece ruhsal ve zihinsel olarak değil, fiziksel olarak da bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda kalacaksınız. Fakat son dönemde iyice bozulmaya başlayan, tartışma ve kavgalarla yıpranan ilişkinizi veda seksiyle noktalamanız son derece gereksiz bir hareket olur. Artık "eski sevgilinizle" fiziksel yakınlık kurmak, sizin için çok daha büyük bir işkence olacaktır. Kendinizi kontrol edin ve ondan böyle bir teklif gelse bile, asla kabul etmeyin.

HEMEN ARKADAŞ KALMAYA KALKMAYIN

Çünkü henüz kesinlikle arkadaş değilsiniz. Bu kadar büyük bir aşk yaşadıktan sonra ilişkiyi bir anda ters yüz edip, "hiç vakit kaybetmeyelim, hemen arkadaş olalım" demek o kadar kolay mı? Önce bütün yaşananları sindirmeniz, kafanızı toplamanız, ilişkinizin yasını tutmanız ve yeni hayatınıza bir yön vermeniz gerek. Hatta bir süre görüşmeseniz çok daha iyi olur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>