>

AŞK - CİNSELLİK

Yasaksız aşk çağı

30 yaşına gelen her kadın dişiliğinin farkına varırken, cinselliğin de tadını çıkarır. Artık doyuma ulaşırken, utanmak ve suçluluk duymak çok gerilerde kalmıştır...
 
   
 
 
     
Kadınlık hormonu östrojenin en sağlıklı çalıştığı dönem 30'lu yaşlardır. Bu yaşlarda kadın vücudundaki erojen bölgeleri tanımanın ve partnerini nasıl baştan çıkarabileceğini keşfetmenin keyfini özgürce yaşıyor. Cinsel birleşme sırasında orgazma ulaşamadığında kendini yetersiz hissetmiyor. Tadını çıkarmalı 30'lu yaşlarda kadın cinsel yaşamındaki yasakları kaldırıyor; okşamalar, öpmeler, masajlar ve oral ilişkiyle erotizmi hiçbir sıkıntı duymadan yaşayabiliyorlar. Ayrıca partnerine isteklerini ve sıkıntılarını söylemekten de çekinmiyorlar. Bu durumda cinsel tatmin her iki taraf için de büyük bir zevke dönüşüyor.

Ancak 30'lu yaşların sonlarına doğru seks hormonlarının düzensizleşmesi nedeniyle adet dönemi öncesi sıkıntıları yoğunlaşıyor; baş ağrıları, sinirlilik, huzursuzluk ve tahammülsüzlük git gide artan dozlarda görülmeye başlıyor. Ayrıca bu yaşlarda her şeyden önce kadının anne olmasıyla birlikte cinselliği ikinci plana atma, reddetme tehlikesi de yaşanıyor.

Hamileyken de olur

Peki ya hamilelik boyunca seks yapılır mı? Elbette, ama dikkatli olmak koşuluyla. Oysa çiftler, genellikle bazı psikolojik nedenlerden ve bebeğin sağlığına zarar verebilir gibi yanlış bilgilerden dolayı cinsel ilişkide bulunmamayı tercih ediyor.

Ayrıca kadının karnı burnundayken nasıl bir pozisyon uygulanması gerektiği konusunda da bilgisiz olabiliyorlar. Oysa hamilelikte cinsel ilişki, her iki taraf için de çok faydalı.

Özellikle hala arzu edildiğini hissetmek kasını psikolojik olarak rahatlatıyor ve sıkıntıdan, stresten arındırıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>