>

AŞK - CİNSELLİK

Yatakta iyi misin?

Herkesin sevişme stili ve alışkanlıkları farklıdır. Ex sevgilileriniz sizin için ‘harikaydı’ mı diyor, yoksa ‘daha iyi ilişkilerim oldu’ deyip konuyu mu değiştiriyor? Peki siz kendinizi yatakta nasıl buluyorsunuz?
 
   
 
 
     
Tüm bu sorulara yazımızın geri kalan bölümünü okuyarak cevap bulabilirsiniz. Doğru tavır 1970’li yılların ünlü cinsellik uzmanları Masters ve Johnson cinsel zevkin hem vücut hem de beyin aracılığıyla alındığını keşfetti. Peki zevkin doruğuna ulaşmak için partnerlerin gereksinim duyduğu şeyler nelerdi?

Masters ve Johnson’a göre bu ihtiyaçlar: bilgi (hem kendinizin hem de partnerinizin hassas bölgelerini tanımak), deneyim (seks deneyimler sonucu mükemmele ulaşır) ve rahatlık (o anda nasıl göründüğünü düşünmemek) olarak üçe ayrılıyor. Sizde hangileri mevcut? Her şeyi denemek Şevhetli aşıklar partnerinin ondan istediği şeylere ‘neden?’ diye sormaz.

Örneğin sevgiliniz sizden vampire kılığına girip argo konuşmanızı ve bunu yaparken de ayak baş parmağını emmenizi istiyor. Böyle bir istek hiçkimseyi fiziksel ya da ruhsal bakımdan yaralamaz. Eski sevgililerinizden biri size ‘Hep böyle bir şey yapmayı hayal etmiştim ama bunu kimseden isteyemedim. Ama seninle o kadar rahatım ki bunu birlikte yapmak istedim’ dediyse sizi bir yatak tanrıçası ilan edebiliriz.

OYUNLAR

Seks eğlenceli bir oyun. Yatakta ne kadar oyuncu olursanız ratinginiz o kadar fazla olur. Bir gece evine gelen satışçıyı arzulayan bir ev kadını olabilir diğer bir akşam onun seks kölesini oynayabilirsiniz. Bu arada onu yatağa bağlarsanız veya seks oyuncaklarınızla oyununuza renk katarsanız asla unutamayacağı kız arkadaşlarından biri sayılabilirsiniz.

BAŞLATAN SİZ OLUN

Erkeklerin seks konusunda şikayetçi olduğu yegane konu sevişmeyi başlatan tarafın hep kendileri olmasıdır. O yüzden sevişmeyi başlatmak size artı puan olarak geri dönecektir.

EREKSİYON OLAMAMASI SİZİN SUÇUNUZ DEĞİL

Parmaklarınızı onun üzerinde gezdiriyorsunuz. Penisine dokundunuz, o da ne? Bu bölgede hiç hayat yok! Yatakta iyi olduğunu iddia eden bir kadın bu durumun asla kendi suçu olmadığını bilir. Böyle bir durumda ellerini ve dilini kullanarak sizi doruğa çıkarabileceğini hatırlatıyorsanız siz yatakta bir numarasınız.

YAŞLANMAYA KARŞI DİRENÇ GÖSTER

İyi bir aşık zamanla vücudunun ve suratının yaşlandığını kabul eder ve hayatında seks ve aşk kavramlarının zaman aşımına uğramaması için kendine her zamankinden daha çok özen gösterir. Yatakta başarılı olduğunu iddia eden bir kadın partnerinin ilgisini sürekli kılmak için kendine bakmayı bilir.

İYİ BİR SEVGİLİ ’HAYIR’ DEMESİNİ BİLİR

İyi bir sevgili her zaman seks yapılmayacağını bilir. İnsanların hormonları strese ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. Yatakta iyi olduğunu savunan bir kişi partnerine ‘hayır’ demek yerine ‘haftasonunu bekleyelim heyecanımız artsın’ der ki bu cümle partnerini zevkten deliye döndürebilir.

YATAĞIN DIŞINDA SEKS

Sahilde, arabada, balkonda… Farklı yerlerde sevişmek cinsel hayata ayrı bir tat katar. Başkaları tarafından görülme riski olsa da partneriyle balkonda ya da apartmanda sevişmeye sıcak bakan bir kadın erkeklerin göz bebeği olmaya adaydır.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>