>

DEKORASYON

Dekorasyonda cam modası

Kişiye özel sipariş üzerine üretilen füzyon camlar ev dekorasyonu için yeni trend haline geldi.
 
   
 
 
     
Füzyon cam ürünlerin dekorasyon dünyasındaki kullanım alanı her geçen gün genişliyor. Üfleme, vitray gibi geleneksel tekniklerin yanı sıra füzyon tekniği de cama oldukça şık bir görünüm kazandırıyor. Füzyon tekniğinin ilk aşamasını oluşturan tasarım işi akademik eğitim almış tasarımcılar tarafından uygulanıyor. Yaptırmak istediğiniz ürünü ister tasarımcıların maharetine, isterseniz de kendi zevkinize göre dizayn ettirebilmeniz mümkün.

Tasarım sırasında istenilen renk ve desenle zenginleştirilen füzyon camların son aşamasını ise fırında pişirme işlemi oluşturuyor. Böylelikle atölyedeki ustalar tarafından tasarıma göre kesilen desenler bir fon camı üzerine dizilerek füzyon fırınına yerleştiriliyor ve yaklaşık 820 derece sıcaklıkta pişirilerek, 10–15 saatte hazır hale getiriliyor. Kullanıldığı mekanlara büyülü bir zenginlik katan füzyon camlar, hediyelik eşyalardan tabaklara, aynalardan saatlere, lavabolardan korkuluklara, kapı camlarından duvar panolarına, ışıklandırmalardan kül tablalarına kadar birçok alanda kullanılabiliyor.

Genellikle kişiye özel sipariş üzerine üretilen bu ürünlerin fiyatları ürün rengine, desenine, camın kalınlığına ve işçiliğine göre değişiyor. Ayrıca sipariş üzerine füzyon camdan yapılan pano, kapı camı gibi ürünlerin fiyatları ise metrekare üzerinden yapılıyor.


YAKAMOZ VİTRAY

Yakamoz Vitray'da füzyon cam tabakların adedi 15 ile 150 YTL arasında değişirken, füzyon panellerin metrekaresi 750 Euro’dan satışa sunuluyor. Füzyon camlar tavan süslemelerinde de kullanılıyor.

Tel: 0216–566 73 73
www.yakamozvitray.com


YAŞAR ART GLASS

Yaşar Art Glass'ta fiyatlar camın üzerindeki işçiliğin zorluk derecesine ve metrekareye göre değişiyor. Ortalama metrekare fiyatları 100 euro ile 500 euro arasında değişiklik gösteriyor.

Tel: 0242–228 78 96
www.yasarartglass.com


ZÜMRÜT CAM

Zümrüt Cam'da satılan masa camları ortalama 350 YTL, çiçeklikler 80-100 YTL, tabak ve kaseler 6,5-26 YTL, dekoratif kapı camların metrekaresi 250 YTL, lavabolar 550 YTL, duvar saatleri 20 YTL'den satılıyor.

Tel: 0258–276 54 30
www.zumrutcam.com.tr


FÜZYONTEKNİK

Füzyonteknik'te siparişe göre hazırlanan camların metrekare fiyatı 550 euro'dan başlayıp istenilen desen, renk ve camın kalınlığına göre yeniden düzenleniyor.

Tel: 0216–565 20 95
www.fuzyonteknik.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>