>

DEKORASYON

Doğru Bahçe Mobilyası Nasıl Seçilir?

Yaz demek artık bahçede, balkonda daha fazla vakit geçirmek de demek!
 
   
 
 
     

Yazın gelmesiyle birlikte artık dışarıda daha fazla zaman geçirmenin zamanı geldi de... Kendimizi dört duvardan çıkarıp bahçede, balkonda bolca vakit geçirip güneşin tadını çıkaracağımız zamanlardayız. Bu zamanları geçirirken anı daha keyifli hale getirmek için bahçe ve balkon dekorasyonunu da yeni bir yaşam alanına çevirmek gerekiyor. Her yaz olduğu gibi bu yaz da bahçe dekorasyonunda, çok renkli bir moda bekliyor bizi. Bahçeler, turuncudan maviye, kırmızıdan sarıya gökkuşağının tüm renklerinin kullanıldığı mobilyalarla renkleniyor. Renk çeşitliliğin yanı sıra tasarımlardaki farklılıkların da ön plana çıkacağı bahçe mobilyalarında, geometrik desenler ile natürel cilalı ahşaplar bir arada kullanıldı. Doğal görünümlü ahşap oturma gruplarının tercih edildiği bahçelerde, saatler boyunca zaman geçirmek isteyeceksiniz.

2015 bahçe trendlerini belirlendi

• Tüketicilerin almayı düşündükleri ürünlerin, bahçedeki doğal şartlardan etkilenmeyecek malzemelerle üretilmiş olmaları gerekiyor.

• Dış mekanlarda en yaygın kullanıma sahip olan mobilyalar, hasırdan ve tik ağacından üretilen mobilyalardır. Suya, neme ve her türlü iklim koşuluna karşı dayanıklı olması sebebiyle bahçe mobilyalarında sıkça kullanılan tik ağacı mobilyalar, modern görüntüsüyle de bahçelerinizi farklı kılacaktır.

• Tercih edilecek mobilyadaki döşemelik malzemenin ve minderlerin iskeletle uyum içinde olması, kolay yanmayan, terletmeyen ve kolay temizlenen özellikte olması, mobilyanızın kullanım süresini uzatacaktır.

• Küçük bahçeler için sezonun da trendi olan ufak boyutlarda ferforje takımlar tercih edilebilir.

• Çok açık ve geniş bir bahçeye sahipseniz güneşlik kısmı olan hasır bahçe mobilyaları tüm yazı rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>