>

DEKORASYON

Evinizden sıkıldınız mı?

Evinizdeki dekorasyon yanlışlarını ya da problemlerini düzeltmek için saatlerinizi harcamanıza gerek yok. Kolay bir şekilde ve fazla para harcamadan ufak değişikliklerle evinizi farklılaştırabilirsiniz.
 
   
 
 
     
1. Badana:

Odanızı yenilemek ya da biraz olsun değişiklik istiyorsanız bunun en kolay ve ucuz yolu badanadır. Bir ya da iki litrelik boya ile odanıza çok daha yeni bir görünüm verebilirsiniz.

2. Örtü ve yastıklar:

Evet, kanepeniz gün geçtikçe eskiyor, modası da geçiyor ve bütçeniz de henüz kanepenizi değiştirmeye yetmiyor. O halde ne yapmalı? Kanepenizin üzerine bir örtü, batteniye serin ve örtüyle uyumlu birkaç yastık ekleyin. Örtüyü sadece kanepenin arkalığı üzerine sermeyin, kanepenin köşelerine kadar uzatın, hatta arkalığın bir uzantısı olarak kanepe kolunun köşesine düşmesine ve minderi kaplamasına izin verin.

Şöyle düşünün: Evinizi eşyalarınızla birlikte satıyorsunuz, her şeyi elden geçirip yeniden dekore ettiniz ama köpeğinizin koltuk kumaşı üzerinde bıraktığı pençe izlerini ortadan kaldıracak yeni bir döşeme için maddi durumunuz yeterli değil. Bu durumda kanepenizi örtü ve yastıklarla kaplayarak lekeli alanları kapatabilir, sıkıcı döşemesini çok daha romantik ve davetkar bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

3. Halılar:

Odanızın yer döşemesinde bir problem ya da leke mi var? Bu kötü görünümü halı ile saklamayı deneyin. Örneğin evinizin ahşap döşemelerini yeni cilalattınız ancak odanızın tam ortasına denk gelen döşeme üzerinde su lekeli, nemli bir alan var, ve bu alanı odanızdaki diğer eşyalarla örtemiyorsunuz.

Aynı zamanda tüm döşemeyi yenilemek için yeteri kadar bütçeniz de yoksa ortantal çizgilerde küçük bir halıyı bu alana serin. Halı almak da size pahalı gelebilir, ama kuşkusuz bu değişiklik, döşemenin en azından yarısını yenileme ücretinden çok daha ucuza mal olacaktır. Neredeyse 20 yıl kullanım ömrü olan bu tip halılar, odanıza sıcak ve lüks bir görünüm de katacaktır.

4. Yeni dolaplar:

Dolaplar özellikle mutfak ve banyolarda büyük alan kaplar. Dolayısıyla dolaplarınızda meydana gelebilecek bir sorunu çözmek için çok para harcamanız gerekebilir. Dolaplarınızı yenilemenin ve çok daha hoş görünmelerini sağlamanın en basit yolu dolap malzemelerinizde küçük değişikliklere gitmek olabilir.

Dolap kapılarının topuzlarını değiştirerek farklı bir etki yaratmayı deneyin. Bunun gibi birkaç ufak değişiklik daha yapın. Unutmayın bu ufak süslemeler için yapacağınız masraflar, dolaplarınızı değiştirmenizden çok daha uygun olacaktır.

5. Koltuk kılıfları:

Evet koltuk kılıfları... Büyükannenizin kullandığı pek de hoş görünmeyen koltuk döşemelerinizden kurtulmanın zamanı sizce de gelmedi mi? Kolayca takıp çıkarabileceğiniz ve uygun boyutlarda bulabileceğiniz koltuk kılıfları, artık çok daha çekici ve modern tasarımlara sahip.

6. Sünger ya da bez boyama:

Yamalı ya da çatlamıl duvarlarınızı tamir ettiniz, ama duvarınız hala ilk zamanlarında olduğu kadar pürüzsüz değil. Duvarınızdaki kusurları kamufle etmenin en iyi yolu sünger ya da bez boyama tekniğini duvara uygulamaktır. Bu boyama tekniğinin dokulu yapısı, plasterin katlarını ve kusurları gizler.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>