>

YAŞAM KOÇU

Size Uygun Takı Ama Nasıl?

Dünyanın en güzel takılarına sahip olabilirsiniz. Ya yaşam kıyafetinize, bulunduğunuz ortama ya da vücut tipinize uygun olmazsa? Türkiye'nin lider markası ALTINBAŞ'ın önerileri için tıklayın!
 
   
 
 
     
Dünyanın en güzel takılarına sahip olabilirsiniz. Ama yaşam kyyafetinize, bulunduğunuz ortama ya da vücut tipinize uygun olmayan bir takı tüm ihtişamına rağmen dünyanın en çirkin takısı haline gelebilir. Bu yüzden önerilerimize kulak verin; size en uygun takıları keşfedin...


VÜCUT TİPİ VE MECEVHER

Size en çok yakışan mücevheri belirleyebilmeniz için öncelikle vücudunuzu çok iyi tanımanız gerekiyor. Zira, boyunuz, kilonuz, ellerinizin ve yüzünüzün şekli, boynunuzun uzunluğu gibi faktörler takı seçiminizde çok önemli bir rol oynayabilir. O halde dikkat!

Unutmayın her takı, biçimi ne olursa olsun takıldığı yeri ön plana çıkarır. Bu yüzden gizlemek istediğiniz bir bölgeye takı takmamalısınız.

Kısa boylu iseniz, sallantılı küpeler ve uzun kolyeler kullanmamalısınız. Bu tür aksesuarlar boyunuzu daha da kısa gösterir.

Parmaklarınız kalın ise, yüksek ve kalın yüzükler takmayın.

Bu sene tasma şeklinde kolyeler ve gerdanlıklar çok moda. Ancak kısa boyunlu kişiler, bu tarz takılardan uzak durmalı.

Küçük yüzlü kişilerin de büyük ve sallantılı küpeler yerine sabit küpeleri tercih etmesini öneririz.


KIYAFET VE MÜCEVHER

Vücut tipinizi belirlediniz. Ama iş bununla da bitmiyor. Sırada vücudunuza uygun mücevherlerin kıyafetlerinize uyum sağlayıp sağlamadığı... Zira, gündelik hayatınızda serbestçe kullandığınız bir takı iş hayatınızda hiç de uygun olmayabilir. Bu yüzden önerilerimize göz atmanızda fayda var:

Dekolte bir kıyafet giyiyorsanız, gerdanlık, uzun bir kolye ya da tasma şeklinde bir takı sizin için oldukça uygun bir seçim olur.

Ancak, çok dekolte olmayan bir kıyafet ile birlikte gösterişli bir gerdanlık takıyorsanız ve üstelik kıyafetinizin kumaşı da işlemeliyse bir kez daha düşünün deriz. Zira, bu tür takılar sade kıyafetlerle takılmalı.

Bu senenin modası olan büyük ve geçmeli küpeler kullanıyorsanız, saçlarınızı açık kullanmanızı öneririz. Toplu bir saçta küçük ve sabit küpler çok daha uyumlu olur.

Büyük bir küpe ile gerdanlığı bir arada kullanmamaya özen gösterin. Her iki aksesuar da form olarak çok gösterişli olduğu için genel görünümde karmaşa yaratır. Bu arada; küpe ve bileziği bir arada kullanalabilirsiniz.

Kıyafetinizde metal aksesuarlar (düğme ve kemer gibi) bulunuyorsa, bu aksesuarların renginin de takılarınıza uyumlu olması büyük bir önem taşıyor. Örneğin, dore düğmeli bir kıyafet giyiyorsanız, takılarınızı da altın renginde seçmenizi öneririz.

Kıyafetinizle birlikte kullanacağınız takının üzerinde yer alan taşın rengi de büyük bir önem taşıyor. Örneğin, zümrüt ile pırlanta karışımı bir takı kullandığınızda siyah ya da düz renk bir elbise tercih etmeniz daha uygun bir seçim olur.

Yakut ile pırlanta karışımı takılar ise özellikle bordo, koyu gri, siyah ve özellikle bu yıl çok moda olan bej rengi kıyafetlerle büyük bir uyum sergiler.

Elmas bir takı ile de siyah ya da koyu kahve bir kıyafet tercih edebilirsiniz.

Ancak, safir taşlı bir takı kullanıyorsanız kıyafetiniz için lacivert dışında başka bir renk tercih etmeyin deriz.


İŞ HAYATI VE MÜCEVHER

İş hayatında süreli bir koşuşturma içindeyiz. Bu yüzden de tercih edeceğimiz kıyafetlerin yanı sıra, kullandığımın takıların da rahat ve kullanışlı olması büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden de iş hayatında kullanacağınız aksesuarları seçerken bazı noktalara dikkat etmenizde yarar var:

Kalabalık bir ofis ortamında çalıştığınızı düşünürsek, öncelikle geçmeli küpelerden ve ses çıkaran bileziklerden uzak durmanızı öneririz. Zira, bu tür takılar hem çok dikkat çeker; hem de çıkardıkları seslerle çalışma arkadaşlarınızı rahatsız edebilir.

Çalışma hayatında sadelik ön planda olduğu için, takı seçerken altın, gümüş ya da inci olanları tercih edin.

Küpe olarak da geçmeliler yerine, sabit ve aynı zamanda oldukça sade küpeleri tercih edin.

Zaman zaman; kullandyığınız eşarp ya da fularla kombine edeceğiniz sade bir broş ya da iğne ile oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaynak: www.altinbasclub.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>