>

POPÜLER MEKANLAR

Bizim “Eski Cambaz” yenilenmiş!

Eski Cambaz, yeni dekorasyonu, işletmesi ve Fransız aşçısı Gwen Menard ile kaliteli müzik, lezzetli yemekler ve her zamanki samimiyetiyle kendinizi “ait hissedeceğiniz” bir mekan olmayı sürdürüyor.
 
   
 
 
     
Yıllardır Beyoğlu’nun en bilinen müdavim mekanlarından biri olan, adıyla kendisinden büyüğünü yaratmış olan “Eski Cambaz”, yenilenen dekorasyonu, işletmesi ve Fransız aşçısı Gwen Menard ile yepyeni bir yüze sahip oldu.

Fransa’nın en lezzetli tarafında, Güney Fransa’da doğan, Paris’te yaşayan ve yıllar sonra İstanbul’daki adrenaline hayran kalarak hayatını burada sürdürmeye karar veren aşçısı Gwen Menard, Cambaz’ın müdavimlerinin yakından tanıdığı, eski ve yeni Cambaz’ı kuran oyuncu Rıza Sönmez ve bankacılığın yanında hobi olarak yürüttüğü barmenliğin gerçek mesleği olduğuna karar vererek bankacılığı tereddütsüz bırakan yeni işletmecisi Zana Galip ile “Eski Cambaz” Beyoğlu’nun vazgeçilmezlerinden olmaya devam ediyor.


Eski Cambaz’ın yeni mönüsündeki baget burger ekmeği içinde rokfor soslu antrikot ile hazırlanan Cambburger, salatalarda Roka Parmesan, Roka Alagrec, Domatesli Mozorella Salatası sağlığına ve damak tadına düşkün olanların tercihi olacak.

Gwen’in tavuk, mantar, viski, krema ile hazırladığı patates veya spagetti eşliğinde sunduğu Escalope Normande Chicken, kırmızı şarap ve rokfor sosla hazırladığı Kırmızı Şarap Soslu Sarhoş Antrikot ve yine rokfor, biber, soğan ve şarapla hazırladığı Sarhoş Bonfile kıvamları ve lezzetleriyle bağımlısı olacağınız iddialı yemeklerinden… Günün yemeğinde ise her zaman keşfetmekten keyif alacağınız yeni bir tat bulabilirsiniz.


Vinaigrette soslu salata eşliğinde sunulan Assiyette de Fromage (fransız peynir tabağı) şarabınıza eşlik ederken tatlılarda ise şeker kullanmadan sadece çikolata ile hazırlanan Dark Chocolate Mousse ve meyveli Clafoutis Dujour leziz ve davetkar…

Eski Cambaz’ın kokteyl, smoothie, shake ve punch çeşitleri ile içki mönüsü de göz dolduruyor. Kavunlu, fındıklı, armutlu votka çeşitleri kokuları ve tatlarıyla çarpıcı…

Ananas, portakal, şeftali, kayısı blue curaçao ile hazırlanan Cindrella, nar granidini, portakal, kayısı, sprite ve blue curaçao ile hazırlanan Gökkuşağı, taze limon, taze nane, misket limonu, esmer şeker ve soda ile hazırlanan Sarı Top Kokteyli, rendelenmiş taze kavun, turunç aroması, sprite ile hazırlanan Serin Mavi monotonluğu sevmeyenlere hitap ediyor. Zana tarafından 8 çeşit içkinin karışımından oluşan Criminal Zana kendine güvenenlerin, Barmen Med’in spesiyali Med Cezir ise hafif, serin bir tat ve çakırkeyif olmayı isteyenlerin tercihi olabilir.

Eski Cambaz hemen yanında yer alan Teo otoparkıyla da Beyoğlu’nda güvenlik ve otopark sorun olmadan keyifle müzik dinleyebileceğiniz, dostlarınızla sohbet ederken lezzetli yemekler ve yaratıcı kokteyller deneyebileceğiniz keyifli bir atmosfer sunuyor.

Eski Cambaz
Adres: Şehit Muhtar Mah. Kurabiye Sok. No: 12 Beyoğlu
Tel: 0 212 243 54 73


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>