>

KÜLTÜR-SANAT

Sinema Meslek Örgütlerinden Sabah Yazarına Kınama

Oyuncular Sendikası, Oyuncular Meslek Birliği ve Sinema Emekçileri Sendikası, Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir`i kınadı.
 
   
 
 
     

Sinema meslek örgütleri, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla, Sabah Gazetesi'nde Sevilay Yükselir imzasıyla yayınlanan 'Pardon? İlyas Salman neyin onurunu taşıyor' başlıklı yazıyı kınadı.

49'uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Antalya'da bulunan Oyuncular Sendikası adına Genel Başkan Memet Ali Alabora, Oyuncular Meslek Birliği adına Genel Başkan Janset Paçal ve Sinema Emekçileri Sendikası Başkanı Zafer Ayden'in imzalarının bulunduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sevilay Yükselir imzalı yazıda festival yönetiminin bu tercihi nedeniyle 'kepazelikle' tanımlanmasının İlyas Salman'ın kişiliğine yakışıksız ve küstah bir üslupla saldırılmasını kınıyoruz. Son birkaç ayda giderek artan kin ve nefrete bulanmış eleştiri üslubunun sanata ve sanatçıya sıçramasını reddediyoruz. Meslektaşlarımızın bireysel veya politik niteliklerinden dolayı sanatçı kimliklerinin yıpratılmak istenmesini kabul etmiyoruz. İlyas Salman, sanata ve sanatçıya hakkıyla değer verildiği söylenmeyecek ülkemizde, yaşamını tiyatro ve sinemaya adamış pek çok değerli sanatçımızdan biridir. Sadece onun değil yine bu ülkede gazetecilik mesleğini binbir baskı ve güçlük içinde ama onuruyla sürdüren gazetecilerin onuru da bizim onurumuzdur."

Medyatava
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>