>

GÜZELLİK

AVON Global Marka Elçisi Reese Witherspoon Yeni Küresel Seferberlik Çabalarını Başlatıyor!

Avon kadınlara yönelik şiddeti önlemek için $1.75 milyonu aşan ortaklık kuruyor...
 
   
 
 
     
AVON, Cornell Hukuk Fakültesi’nde AVON Küresel Kadın ve Adalet Merkezi’ni kuruyor ve kadınlara yönelik şiddeti önlemek için Birleşmiş Milletler Güven Fonu’na ek yardımlarda bulunuyor...

Dünya çapında üç kadından biri hayatı boyunca bir defa şiddete maruz kalıyor ve ABD’deki istatistiklere göre her dokuz saniyede bir, bir kadın saldırıya uğruyor. Dünyanın dört bir yanında şiddet mağdurlarına yönelik hizmetler için ayrılan herhangi bir fon bulunmuyor ya da olduğu durumlarda çok yetersiz kalıyor. Bir çok ülkede de kadınları koruyan kanunlar yok ya da doğru bir şekilde uygulanmıyor.

Buna karşılık, AVON Kadın Vakfı kadınlara karşı şiddeti önlemek ve dünya çapındaki tüm kadınlar için adaleti sağlamak için her geçen gün önem taşıyan yeni çalışmalar duyuruyor. AVON, şimdi de Cornell Hukuk Fakültesi’nde AVON Küresel Kadın ve Adalet Merkezi’ni kurmak üzere $1.5 milyon dolar bağış yaptı.Bu yeni merkez kadınlara ve genç kızlara karşı şiddeti engellemeye yönelik adalet mekanizmalarına erişimi iyileştirmek üzere hakimler, hukuk uzmanları, devlet kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle beraber çalışacak. Ayrıca, AVON Birleşmiş Milletler Kadınlar için Gelişim Fonu’na (UNIFEM) yardımlarını, BM Güven Fonu’na 2008’de bağışlanan $1 milyon’luk tutarı $250.000 daha bağışlayarak genişletiyor. Bununla birlikte, AVON’un bugüne kadar kadınlara yönelik şiddeti önlemek için dünyadaki toplam bağış tutarı $14 milyon üzerine ulaşıyor.


Bu çalışmalar hakkında, AVON Yönetim Kurulu Başkanı Adrea Jung “120 yılı aşkın süredir, AVON kadınlara kazanç fırsatları yaratırken, dünya çapındaki kadınların karşılaştığı önemli sorunlara çözüm getirerek hayatlarını güzelleştirmeye çalışıyor.” diyor. “Finansal kaynak ve kişisel güvenlik eksikliği birbirini destekleyen ve birbirine bağlı iki kriz. Kadınlara yönelik şiddeti önlemeye ve adalet mekanizmalarına erişimi iyileştirmeye dikkat çekebildiğimiz ve dünyanın dört bir yanındaki hayatları değiştirecek girişimlerin kurulmasına yardımcı olacak bağışlar yaptığımız için çok gururluyuz.” şeklinde ekliyor.

Bu yeni girişimlerin duyuruları Küresel Kadın ve Adalet Forumu sırasında, AVON CEO’su Andrea Jung ve Cornell Hukuk Fakültesi Dekanı ve Hukuk Profesörü Stewart Schwab tarafından yapıldı. Temyiz Mahkemesi Divanı Eski üyesi Sandra Day O’Connor, Uluslararası Kadın Yargıçlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Joan Winship ve ödüllü aktris, AVON Global Marka Elçisi ve AVON Kadın Vakfı Onursal Başkanı Reese Witherspoon da forumda yer aldılar. AVON’un katkılarıyla Uluslararası Kadın Yargıçlar Derneği’nin ev sahipliği yaptığı Global Kadın ve Adalet Forumu, Washington’da iki gün süren, dünyanın dört bir yanından hakimlerin ve hukuk danışmalarının katıldığı kadınlara karşı şiddeti önlemenin önündeki engelleri ve çözümlerinin tartışıldığı bir platform oldu.


Cornell Hukuk Fakültesi - AVON Global Kadın ve Adalet Merkezi

Cornell Hukuk Fakültesi’nde kurulacak AVON Global Kadın ve Adalet Merkezi, hakimlere hukuksal araştırma sağlayan yoğun hukuk projelerini, konferansler ve etkinlikler düzenlemeyi, geniş bir uluslararası çevrimiçi kütüphane kurmayı ve hakimler için bir cinsiyete bağlı şiddeti tartışma ortamını sağlamayı amaçlayan dört ana girişimde bulunacak. 2009 sonbaharında açılacak olan Global Merkez, hakimlere ve hukuk danışmalarına şiddet gören kadın mağdurların adalete erişiminde hukuksal sistemin rolü üzerine düşüncelerini ve stratejilerini paylaşabilecekleri bir forum görevi görecek.

Cornell Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Barbara Holden Smith, merkez hakkında “Cornell Hukuk Fakültesi’ndeki AVON Global Kadın ve Adalet Merkezi, şiddete maruz kalan kadınlara adalet getirmeyi amaçlayan dünya çapındaki yargıçlarla çalışan türünün ilk örneği bir merkez.” dedi ve “Bu tarihi bir an! Bu merkez kadınlara ve genç kızlara yönelik şiddetin üzerine gitmeye ve bu şiddete maruz kalmış kişilere adalet sağlamak için hazırlanıyor.”diyerek ekledi.

AVON’un Kadınlara Yönelik Şiddeti Önleme Çalışmaları sizlerle buluşuyor!

2004 yılında başlatılan ve halen daha dünyanın 45 ülkesinde uygulanan “Aile İçi Şiddete Karşı Mücadele Programı”, AVON’un kadınlara yönelik şiddeti sonlandırmaya yönelik bağlılığının bir göstergesidir. AVON, ayrıca dünyanın 13 ülkesinde kadınlara yönelik şiddet konusunda yerel UNIFEM ofisleri ile birlikte çalışmaktadır. Bu başarılı girişimlerin arkasında, AVON’un şirket ağında bulunan 6 milyona yakın Satış Temsilcileri’nin kampanyaya karşı yoğun destekleri yer alıyor.

AVON Global Marka Elçisi ve AVON Kadın Vakfı Onursal Başkanı Reese Witherspoon, Global Forum’dan hemen önce düzenlenen bir basın toplantısında, AVON’un yeni bir bağış toplama ürünü olan “Kadınları Güçlendirme Kolyesi”ni tanıttı. Dünya üzerinde yaklaşık 1 milyar kadının şiddete maruz kaldığını belirten Witherspoon, “Kadınları Güçlendirme Kolyesi, tüm kadınlar için harekete geçmek ve dünya çapında kadınlara yönelik şiddeti önlemek için birlik oluşturmanın en kolay yolu! AVON Vakfı Onursal Başkanı, bir kadın ve bir anne olarak bu girişimi desteklemekten onur duyuyorum.”dedi.

2008 yılında çıkarılan “Kadınları Güçlendirme Bilekliği”ne tamamlayıcı bir ürün olarak sunulan kolye yine AVON Satış Temsilcileri aracılığıyla satışa sunulacak. Kolyeden elde edilen tüm net gelir, 2008 boyunca bileklikten elde edilen $4 milyon eklenerek aile içi şiddetle mücadele programlarını desteklemekte kullanılacaktır. Kadınları Güçlendirme Kolyesi, Türkiye’de 2009 yılının Kasım ayında satışa sunulacaktır.

Türkiye’de 2008 yılında satışa sunulan “Kadınları Güçlendirme Bilekliği’nden elde edilen net gelir ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği’nin Eğitim Programı’na bağışlanacaktır.


AVON ve AVON Kadın Vakfı Hakkında

AVON, kadınların kadınlar için çalıştığı şirket, yıllık $10 milyarı aşan cirosu bulunan lider güzellik kuruluşudur.. Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi olarak AVON, 100’ün üzerindeki ülkede 6 milyona yaklaşan satış temsilcisi ile kadınlara hizmet vermektedir. AVON’un bünyesinde, AVON Color, Anew, Solutions, Advance Techniques, Naturals gibi önde gelen güzellik markaları bulunmaktadır. Ayrıca AVON, global sosyal sorumluluk projeleri alanında büyük başarılar elde etmiş, lider bir kuruluştur. AVON Kadın Vakfı, dünyada bir şirket ile bağlantılı en büyük yardım kuruluşudur.Vakıf; meme kanseri, aile içi şiddet ve ilk yardım konularında çalışmalar yürütmektedir. AVON, ürünleri ve programları hakkında daha fazla bilgi almak için www.avon.com u ziyaret edebilirsiniz.

UNIFEM Hakkında

UNIFEM, Birleşmiş Milletler Kadınlar için Gelişim Fonu, kadınların güçlenmesini ve cinsiyet eşitliğini sağlamayı amaçlayan yaratıcı program ve stratejilere finansal ve teknik yardımda bulunmaktadır.Girişimlerinin merkezine kadınların insani haklarının gelişimini koyan UNIFEM, etkinliklerini kadın yoksulluğunun azaltılması, kadına yönelik şiddetin sonlandırılması, kadınlar ve genç kızlar arasındaki HIV/AIDS’in yaygınlaşmasının önlenmesi ve barış ve savaş halinde demokratik yönetimlerde cinsiyet eşitliğinin sağlanması üzerine odaklıyor. Daha fazla bilgi için www.unifem.org’u ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Kadın Yargıçlar Derneği Hakkında

Uluslararası Kadın Yargıçlar Derneği (IAWJ) kar amacı gütmeyen, adli makamların değişik kademelerinden 4,000’den fazla üyesi bulunan ve 90’dan fazla ülkede yer alan bir sivil toplum örgütüdür. 1991’de kurulan IAWJ, değişik hukuki ve adli sistemlerden eşit adalet ve hukuk egemenliğini bağlılığı bulunan kadın yargıçları birleştirmektedir. IAWJ, kadın yargıçların adli sistemde kadın haklarını geliştirebilecek ve dünya çapındaki kadınları koruyup güçlendirebilecek eşsiz bir konumda oldukları görüşünü benimsemiştir. Adli eğitim programlarına ve dünya çapında iş birliğine öncülük ederek, IAWJ çalışmalarını girişimlerini kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığa odaklamaktadır. Böylece, adaletin eşit bir şekilde uygulanması, cinsiyet ayrımının ortadan kaldırılması ve mahkemelerin herkese özellikle kadın ve çocuklara ulaşılabilir hale getirilmesini amaçlamaktadır.

Uluslararası Kadın Yargıçlar Derneği ve programları hakkında daha fazla bilgi için www.iawj.org’u ziyaret edebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>