>

AŞK - CİNSELLİK

Cinsel İlişkide Uyumlu Olmak Şart

Birlikte daha güçlü olmak ve daha iyi sonuçlar almak için bu haberimize dikkat!...
 
   
 
 
     

Cinsel ilişkide sadece kendinizi ya da eşinizi düşünerek hareket ediyorsanız, bu her şekilde eksik bir ilişki yaratacaktır.

Uyum; birlikte daha güçlü olmak ve daha iyi sonuçlar alma çabasıdır. Uyum yaşamanın her aşamasında önemliyken, cinsellikte çarpıcı bir öneme sahiptir.

CİNSEL YAŞANTIMIZDA DOĞRU UYUM YAKALAMAK İÇİN

HEM KENDİNİZİ HEM DE EŞİNİZİ TANIYIN:


Öncellikle kendinizin ve eşinizin bedenini tanıyın.

İLETİŞİM:

Karşılıklı konuşarak eşlerin cinsellikle ilgili kafalarındaki kaygı, korkular, üzüntülerini, geçmiş sıkıntılarını cinsellikle ilgili beklentilerini hayallerini paylaşarak uygun bir dille iletebilmelidir.

KENDİNİZİ SEVİN VE GÜVENİN:

Kendinizi sevmezseniz, başkasının da sizi seveceğine inanmanız zorlaşır. Kendinizi güvende his edinki karşıdaki de güvenli olarak sağlıklı ve mutlu bir cinsellik yaşasın.

PARTNERİNİZE KARŞI SEVGİ VE SAYGI BESLEYİN:

Eşlerin birbirlerine karşı saygı ve sevgileri olmadığı takdirde mutsuz sağlıksız bir cinsel hayatları olur. Gün içinde güzel jest ve mimikler kullanmak. Güzel ve anlamlı bir bakış. Bir çiçek vermek...

SIK SIK DOKUNUN:

Dokunmak insan doğasında var olan bir duygudur. Birey için bir ihtiyaçtır. Dokunmanın vermiş olduğu rahatlıkla karşıdakine güven, destek, koruma, şefkat ve tabii ki heyecan verir.

SPOR VE İYİ BESLENİN:

Alkol ve kafein tarzı içeceklerden sakınmak gerekir. Cinsel hayatı olumsuz etkiler. Örneğin Eşinizle birlikte yaptığınız sabah yürüyüşleri genel anlamda sağlığınız ve cinsel yaşamınız için son derece önemlidir. Çünkü sinir sistemimiz, salgı bezlerimiz ve iç organlarımız arasında güçlü bir ilişki bulunmaktadır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>