>

GÜZELLİK

Avon Nutra Effects ile Ciltte Chia Nar ve Cennet Çiçeği Tohumları Mucizesi

Güzel bir cildin tohumlarını atın.
 
   
 
 
     

Dünyanın önde gelen kozmetik markalarından AVON, kadınları güzel bir cildin tohumlarını atmaya davet ediyor. Yeni AVON Nutra Effects Serisi, chia, nar ve cennet çiçeği tohumlarının güçlü özleriyle cilt için gerekli olan omega 3 yağları, antioksidanları ve vitaminleri bir araya getiriyor.

Yeni AVON Nutra Efects Serisi, doğanın mucizesi tohumlardan gelen güzelliği kadınların cildine taşıyor. AVON Pazarlama Müdürü Tuğçe Erbuğ Akman, chia, nar ve cennet çiçeği tohumlarının güçlü özleriyle geliştirilen seriyi ve Türkiye’de kadınların cilt bakım alışkanlıklarını; dermatolog Dr. Tuba İşeri ürünlerin formülündeki tohumların cilde sağladığı faydayı anlatmak üzere 11 Mart’ta Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Tuğçe Erbuğ Akman, “Türkiye kozmetik sektörünün lovemark’ı olarak 20 yılı aşkın süredir kadınlarımızı güzelleştirmek için çalışıyoruz. Onları tanıyor, alışkanlıklarını izliyor, değişen trendlere nasıl uyum sağladıklarını yakından takip ediyoruz. Aynı zamanda kadınlarımızın da bizi takip ettiklerini 2 yıldır üst üste en çok konuşulan kozmetik markası olmamızdan görüyoruz. Sürekli araştırma yapıyor, onların ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmayı hedefliyoruz” dedi ve cilt bakımında değişen trendler hakkında bilgi verdi: “Gelişen teknoloji, şehir hayatının temposu kadınların alışkanlıklarına yön veriyor. Bu mekanikleşmiş diyebileceğimiz rutinde, kadınların da talepleri değişiyor. Bir süredir ön planda olan başlıca trendlerden biri de doğala dönüş. Bu doğallık ve sağlıklı yaşam trendi, beslenmeden cilt bakımına kadar her konuda karşımıza çıkıyor. Bugün Brezilya’da da, Hindistan’da da, Türkiye’de de kadınlar ortak noktada buluşuyor: Sağlıklı yaşam, sağlıklı görünüm arzusu. Bu trende uygun olarak sağlıklı görünüm veren, doğadan gücünü alan ürünler geliştiriliyor. Bu ürünler, yeni keşiflerle her geçen gün zenginleşiyor.”

Doğala dönüş trendi yükselirken Avon’un yapmış olduğu araştırma sonuçlarını da aktaran Akman, “Kadınlarımıza cilt bakımının önemini sorduğumuzda kendileri için çok önemli olduğunu belirttiler. Bununla birlikte araştırmamızda gördük ki kadınlar yüzlerine günde en fazla bir kere cilt bakımı uyguluyor. Günlük yüz bakım rutinlerinin sabah veya akşam bakımı olduğunu da belirten kadınlar, sabah güne hazırlanmak için ciltlerini temizliyor ve nemlendiriyorlar. Ya da gece günü bitirmek için ciltlerini, makyajlarını temizliyorlar. Gündüze göre daha az olsa da ciltlerini nemlendiriyorlar. Cilt temizliği rutinlerinin ortak noktası. Kadınlar yüz bakımına günde ortalama 20 dakika harcıyor. Geçmişteki verilere göre daha fazla kadın cildine bakım yapıyor” dedi.Güzel bir cildin tohumlarını atın


Kadınları cilt bakımı konusunda bilinçlendirmek, ihtiyaçlara uygun ürün taleplerine cevap vermek için cilt bakımında yeni marka ve ürünler sunduklarını belirten Tuğçe Erbuğ Akman, “Dünyanın önde gelen kozmetik markalarından biri olarak, kadınların doğallık konusunda artan bilinci ve taleplerini karşılamak için neler yapabiliriz diye yola çıktık. Uzun bir yolculuktu.

Doğal güzelliğin sırrını öğrenmek için araştırmalarımız tüm dünyada sürdü. Cevaplarımızı Güney Amerika, Hindistan ve Güney Afrika’da bulduk. Bulduğumuz cevap bizi yaşamın ana kaynaklarından birine, tohumlara götürdü. Güzelliğin sırrını tohumların özünde bulduk. Chia, nar ve cennet çiçeği tohumlarının özelliklerinden yola çıkarak onların güçlü özlerini cilt bakımına taşımaya karar verdik. Nutra Effects serimiz, bu mucizevi yolculuğumuzun sonucu” diye bilgi verdi.

Doğanın mucize tohumları

Dermatolog Dr. Tuba İşeri de chia, nar ve cennet çiçeği tohumlarının cilde etkilerini özetledi: “Chia, Omega-3 yağ asitleri, karbonhidratlar, protein, lif, kalsiyum ve antioksidanlar içeriyor. Chia hidrofiliktir yani suyu seven bir tohumdur. Kendi ağırlığından tam 12 kat daha fazla su emebiliyor. Bu yüzden cilt nemini korumak için ideal. Hem de cildi katman katman nemlendiriyor. Nar ise yaşlanma belirtilerini önlemeye ve tersine çevirmeye yardım eden önemli bir antioksidan kaynağıdır.

Nar içeren ürünler, düzenli kullanıldığında daha genç bir cilt görünümü için cildin destek yapılarını, kolajen ve elastini güçlendiriyor. İçinde 10 bardak yeşil çaya ve 4 bardak kızılcık suyuna eşdeğer antioksidan madde saklayan bu tohumlar adeta genç kalmanın formülü diyebiliriz. Beyaz cennet çiçeğinde bulunan renkli tohum da renk bozukluklarına ve eşit olmayan cilt tonuna yol açan pigmantasyonu azaltmaya yardım ediyor.”

Aktif Tohum Kompleksi içeren 5 yeni seri

AVON Pazarlama Müdürü Tuğçe Erbuğ Akman Aktif Tohum Kompleksi içeren yeni Nutra Effects serisini “Tüm dünyayı dolaştık ve cilt için en etkin tohumları bir araya getirdik. Maya dilinde ‘güç’ anlamına gelen chia tohumunun sağladığı tüm ayrıcalıkları Hydration ve Balance serilerimizde kullanıyoruz. Hydration serisi chia’nin kendi ağırlığının 12 katı kadar suyu içine hapsetme özelliği ile uygulandığı anda milyonlarca nem hücresinin ihtiyacını karşılıyor. Böylece 48 saate kadar nemlendirme sağlıyor. Balance serisi ise chia tohumu ve cildin yağ üretimini kontrol etmeye yardım eden mineral matlaştırıcı pudra içeriyor. Mineral matlaştırıcı pudra kendi ağırlığının % 110 katı gözenekleri tıkayan yağı absorbe ediyor. Böylece yağlı ve parlak görünen cildi matlaştırırken, cildin nem dengesini koruyarak güzel ve mat görünüm kazandırıyor. Nar tohumunu da iki ürünümüzde kullanıyoruz: Ageless ve Ageless Advanced. Ageless serisi, cilt yaşlanmasının ilk belirtileri olan ince kırışıklıklarla sıkılık kaybını azaltıyor. Eşit olmayan cilt tonunu düzgünleştiriyor. Derin kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve yaşlılık lekelerini azaltmak için de Ageless Advanced ürünlerimizi sunuyoruz. Nar tohumları ve bitki seramidleri cildin koruyucu tabakasını güçlendiriyor. Nutra Effects Radiance serisindeki ürünlerimiz de cennet çiçeği tohumu içeriyor. Cildi düzgünleştiriyor, eşitlenmiş bir cilt tonu ve capcanlı bir görünüm kazandırıyor” diye anlattı. Tüm ürünlerin Aktif Tohum Kompleksi ile geliştirildiğini, Aktif Tohum Kompleksinin Cildiniz için gerekli olan Omega 3 yağları, antioksidan ve vitmainler içerdiğini söyleyen Akman, Nutra Effects serisinin paraben ile boya içermediğini ve hassas ciltlerin kullanımına uygun olduğunu sözlerine ekledi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>