>

DEKORASYON

Feng Shui İle Evinizde Pozitif Enerji

Eğer siz de Feng Shui’nin enerjisine inananlardansanız Feng Shui ile evinizi yeniden dekore edin.
 
   
 
 
     

Öncelikle evinizdeki eski ve yığın oluşturan eşyaları temizleyin. Çünkü eski ve kullanılmayan eşyalar ev içerisinde olumsuz hava yaratır. Her zaman enerjik, sakin bir dinginliği olan renkleri seçmeye özen gösterin. Mesela; kırmızı, mavi, beyaz, turuncu… Seçtiğiniz renklerin önemli olduğunu unutmayın!

ÇALIŞMA ODASI

Çiçekleri odanızın güneydoğu tarafına yerleştirin. Yapma çiçek kullanabilirsiniz; ama kurutulmuş çiçek kullanmaktan kaçının. Bilgisayarınızı, telefonunuzu ve hesap makinenizi batı ya da kuzeybatı yönüne yerleştirin. Çalışma yerleriniz bol ışıklı olmalı. Hafif sesli bir müzikle çalışın. Müzik enerji demektir. Odanızda kırmızı renkli bir eşya bulunsun. Kırmızının yoğun kullanıldığı bir resim de olabilir.

OTURMA ODASI

Misafirlerinizi karşılayacağınız, televizyon karşısında keyif yapacağınız, aileniz ile en çok zaman geçirdiğiniz yerlerden biri olan oturma odaları daha özenle dekore edilmelidir…

Büyük dolaplar kapaklı olmalı, açık raflar tercih edilmemelidir. Yüksek dolaplar duvara dayalı pozisyonda yerleştirilmelidir. Diğer odalarda da olduğu gibi oturma odanızda da kırmızı renkli bir eşya bulunsun. Cam kenarlarında olsa bile kaktüs bulundurmayın. Çiçekleri odanızın güneydoğu tarafına yerleştirin. Yapma çiçek kullanabilirsiniz; ama kurutulmuş çiçek kullanmaktan kaçının. Ortamınızı renkli resimler, bitkiler ve parlak ışıklarla süsleyin. İçinde su bulunan araç gereçleri veya resimleri arkanıza almayın. Yüzünüz hep onlara bakmalı.

YATAK ODASI

Eşinizle gecelerinizi geçirdiğiniz, sabah uyandığınız yer yatak odanız… Evin en önemli alanlarından biri...

Yatak odanızın duvarlarını sıcak ve sakin bir renge boyayın. Hafif ışıklandırma kullanın ve ağır sanat eserlerinden kaçının. Evli çiftlerde tek kişilik iki ayrı yatağı yan yana koyup çift kişilik yatak olarak kullanmayın. Bu tip yerleştirme çiftlerde ayrılığı sembolize eder. Yatak odanıza ayna asmayın. İçeri giren enerjiyi sürekli devam ettirirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>