>

DEKORASYON

Kale A’Design Awards’da 4 Tasarım Ödülü Birden Aldı

Banyo ürünlerinde uyum ve estetiği yeni özgün tasarım anlayışını simgeleyen koleksiyon...
 
   
 
 
     

Tasarım alanında önemli atılımlar yaparak, uluslararası düzeyde başarılı projelere imza atan Kale, bünyesindeki K.I.D (Kale Design & Innovation - Kale Tasarım & İnovasyon Grubu) ve alanında uzman diğer tasarımcılarla yaptığı işbirliğiyle hayata geçirdiği koleksiyonları ile, A’ Design Awards 2012-2013’de 4 ayrı tasarım ödülünün sahibi oldu.

3056 tasarımın yarıştığı ödül sisteminde; Beyaz Saray banyo mobilyası koleksiyonu ile yarışmadaki en yüksek ödül olan “A` Design Platinium Award”, Saraylı bütünsel banyo koleksiyonu ile “A’ Design Silver Award” ödüllerinin sahibi olan Kale, Stone & More doğaltaş koleksiyonu ile “A’ Design Golden Award” ve Nordic bütünsel banyo koleksiyonu ile de “A’Design Award” ödüllerini almaya hak kazandı.

ÖZGÜN TASARIM ANLAYIŞIMIZLA ULUSLARARASI ÖDÜLLER ALIYORUZ

Kale Grubu Tasarım ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sertaç Ersayın, A’ Design Awards’da 4 tasarım ödülü birden alan Kale’nin, uluslararası alanda önemli bir başarıya daha imza attığını dile getirirken, aldıkları ödüllerin tasarım grubunu daha da yenilikçi ve özgün ürünler tasarlamak için motive ettiğini, çalışmalarına bu çerçevede devam edeceklerini belirtti.

Kale’nin, dünyanın en prestijli ve köklü tasarım ödüllerinden iF Product Design Award 2013’te de 2 ödül birden aldığını vurgulayan Sertaç Ersayın, “Yakın dönemde EDIDA’da (Elle Decoration International Design Awards) ‘Duvar Kaplamaları’ kategorisinin birincisi olarak, önemli bir ödüle daha sahip olduk. Tüm bunlara ek olarak Kale Grubu, firmaların tasarım alanındaki yönetim stratejilerini ve tasarıma bakış açılarını değerlendiren Design Management Europe tarafından (DME) onur ödülüne layık görüldü. Yenilikçi yaklaşımla sürdürdüğümüz ve çok yakın dönemde aldığımız birçok uluslararası ödül ile, bu alanda oluşturduğumuz stratejide emin adımlar ile ilerlediğimizi bir kez daha kanıtladığımızı düşünüyorum” dedi.

BEYAZ SARAY, HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Banyo mobilyası ve saniter ürün grubu kategorisinde değerlendirilerek, yarışma sistemindeki en yüksek ödül olan “A` Design Platin Ödülü’ne layık görülen Beyaz Saray banyo mobilyası koleksiyonu, kullanışlılık üzerine kurguladığı ürün yaklaşımı ve modüler sistemi ile hayatı kolaylaştırıyor. Bir K.I.D (Kale Tasarım & Inovasyon Grubu) tasarımı olan ve aynı zamanda IF Product Design Award 2013 ödüllü Beyaz Saray; beyaz, kahve, antrasit ve abanoz renk seçenekleriyle banyolarda mükemmel bir sinerji yakalıyor. İsteğe göre ikili lavabo kullanımı özelliğiyle sabah oluşabilecek banyo trafiğinin önüne geçilen seride, yavaş ve sessiz kapanan banyo dolapları, buharlanmayan ayna, tek eksende hareket edebilen amortisörlü ve çekmeceli dolap opsiyonları farklı bir kullanım imkanı sağlıyor. Dolap içi sensörlü aydınlatmasıyla karanlıkta bile rahat kullanım imkanı sunan Beyaz Saray koleksiyonu, sahip olduğu yalın tasarım dilini tezgah üstü lavaboların keskin hatlarıyla birleşerek minimalist etkiyi pekiştiriyor. Sahip olduğu modüler yapı ile mekânsal adaptasyona sahip olan koleksiyon, renk opsiyonlarının esnekliği ile kullanıcının seçimlerini mekânlara görsel olarak da yansıtabilmelerini sağlıyor. Ürün gamı içinde bulunan renk seçenekleri ile farklı renk kombinasyonlarına da olanak tanıyan seri, mekânların kullanıcının isteğine göre şekilleniyor.

KALE, DOĞAL TAŞI KULLANICIYLA YENİDEN BULUŞTURDU

Doğal taşı, yenilikçi bir yaklaşımla günümüz kullanıcısıyla tekrar buluşturan Kale, A’ Design Altın Ödülü almaya hak kazandığı Stone and More koleksiyonu ile insana daha yakın ve uyumlu bir algı oluşturuyor. Sürdürülebilirlik ve farkındalık yaratma amacıyla hayata geçirilen koleksiyonun serileri; diziliş, form ve doku olarak kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebiliyor. Kale’nin, Uluslararası EDIDA Tasarım Yarışması'nda ‘Duvar Kaplamaları’ kategorisinin birincisi de olan Stone and More koleksiyonu, doğal taşın günümüz yaşam alanlarına kattığı farklılığı ön plana çıkarıyor. Doğal taşın doku çeşitliliğini yansıtan koleksiyon, yeni form ve kullanım senaryoları ortaya koyan bir tasarım diliyle kurgulanan Vertica ve Eclipse adlı iki ayrı seriden oluşuyor. Koleksiyonu oluşturan seriler kendi içinde farklılıklar sergilerken, bütününde birbirini tekrar eden formlar, boyut ve renk farklılıklarıyla akışkanlık ve uygulamada çeşitlilik sağlıyor.

GELENEKSEL İLE MODERNİ BİRLEŞTİREN KOLEKSİYON: SARAYLI

Bütünsel banyo koleksiyonu yaklaşımı değerlendirilerek, A’ Design Gümüş Ödülü verilen Saraylı Koleksiyonu, geleneksel Osmanlı mimarisi ve dekorasyon anlayışını günümüz banyolarına taşıyor. Saraylı Koleksiyonu, gösterişli desenleri, geleneksel ile moderni incelikle birleştiren çizgileriyle, yüzlerce yıllık geçmişi olan saray motiflerini seramik karolar, banyo mobilyası, vitrifiye ve tamamlayıcı ürünlerine yansıtıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun ihtişamlı yaşam tarzını evinde hissetmek isteyenler için tasarlanan Saraylı Koleksiyonu, mermer dokusunu altın ile birleştiren Birun Serisi ve zümrüt, yakut ve safir renklerini tekstil motifleriyle birleştiren Enderun Serisi ile sarayların ihtişamını aratmıyor.

NORDİC DOĞANIN İÇİNDE BANYO DENEYİMİ VAAT EDİYOR

A’ Design Ödülü almaya hak kazanan Nordic bütünsel banyo koleksiyonu, Kuzey ülkelerinin tertemiz havasıyla banyolarda doğaya dönüş hissini uyandırıyor. Hızlı yaşam temposu ve stres içinde şekillenen günlük yaşamlarımızdaki banyoyu; bir arınma ve rahatlama noktası olarak konumlandıran tasarım bu amaçla, doğal ahşap dokusuyla zenginleşen seramik karolar ve bu karolar ile uyumlu banyo mobilyasından oluşurken, tüketiciye banyo içinde doğal bir konfor sağlamayı amaçlıyor. Aynı zamanda “IF Product Design Award 2013” ödülünün de sahibi olan Nordic koleksiyonu ahşabın doğallığı ile seramiğin dayanıklılığını bütünleştirirken, bu sayede banyolara taşınan doğal doku, koleksiyon içinde yer alan tüm seri ve tamamlayıcılarda kendini gösteriyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>