>

GÜZELLİK

Ünlüler Ciltlerine Nasıl Bakıyor?

Ünlü yıldızların güzellik sırları, herkes için birer giz… İşte ünlülerin güzellik sırları...
 
   
 
 
     

Juila Roberts

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olan aktris, gözaltındaki şişliklerden çok şikâyetçi. Bu yüzden uyurken göz bandı takmaya özen gösteriyor. Cilt güzelliğinde uykunun önemine dikkat çeken oyuncu günde en az sekiz saat uyuduğunun altını çiziyor.

Mariah Carey

Cildine, süt ve buz karışımına batırdığı bir havlu ile kompres yaptığını söylüyor. Bu işlemin ardından ise yorgun cildinin canlandığını ve kendine geldiğini hissettiğini ekliyor.

Deniz Seki

Eski bir güzellik uzmanı olan güzel şarkıcı, gözaltı kremi, nemlendirici ve gece kremi kullanıyor. Cilt temizliğine çok önem veren Seki, yaptığı makyajı temizlemeyi hiçbir zaman ihmal etmiyor.

Peki, siz cildinize bakıyor musunuz?

Sağlıklı bir cilt için uygun bakımı yapmanız gerekir. Bunun için öncelikle nasıl bir cilt tipine sahip olduğunuzu belirlemeniz gerekiyor.

Cildiniz kuruysa; Kuru cilt, kendini kötü hava koşullarından, stresten koruyamayan hassas bir cilt tipidir. Yüzünüzün her tarafında gerginlik hissedersiniz. Yanak, ağız ve alın bölgesinde pullanmalar görülür. Sivilcele, düzgün ve gözeneksiz bir görünüme sahiptir.

Cildiniz normalse; Sıkı, sağlıklı, sivilcesiz normal ciltlerde, bazen önemsiz sivilce ve kuruluklar görülebilir. Genellikle ender görülen ve çok hassas olmayan bir cilttir.

Cildiniz yağlıysa; Daha çok gençlerde sık rastlanan bir cilt tipidir. Parlak, siyah ve açık gözeneklere, sivilcelere yatkındır. Cilt dokusu düzgün değildir. Aşırı yağlı olduğu için parlaklığa yol açıp makyajı olumsuz etkileyebilir.

Cildiniz karmaysa; Karma cilt tipi her yaş grubunda görülebilir. Yağlılığa, sivilcelere ve siyah nokta oluşumuna meyillidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>