>

KÖŞE YAZILARI | DAMLA AKBAŞ

Sensation White Kılavuzu

Sensation White’ı bilenler bilir. Dünyanın en kral DJ’leri sizi kendinizi kaybettirene kadar dans ettirir. (Damla Akbaş)
 
   
 
 
     

Biz Türk milleti olarak kutlama yapmaya yeni yeni alışıyoruz. Gece eğlenmeye çıkılan Serdar Ortaç çalan “şık” yerlerde elinde viski poposunu bir yere dayamış kız kesen abilerimiz, ya da kenarda kırım kırım kırıtan ablalarımızın kıronun allahı olduğunu yeni yeni kabullendik. Bu yüzden artık eğlenebileceğimiz bir organizasyon olduğunda kaçırmamamız gerektiğini bilen de adam gibi bir kesim oluştu.Sensation White’ı bilenler bilir. Dünyanın en kral DJ’leri sizi kendinizi kaybettirene kadar dans ettirir bu organizasyonda. 2010 yılından beri dünyanın 25 ülkesinde 100’den fazla sefer yapılmış olan bu organizasyon, bu sene ilk kez Türkiye’ye geliyor. Çok şükür bu kez adam gibi bir organizasyon şirketi ile yapılacak olan bu kadar önemli bir parti varken size bir kılavuz hazırlamak şart oldu.

- Ataköy Atletizm Arena’da 13 Ekim’de partiliyoruz

- En az %80 beyaz giyinme zorunluluğu var. “Parasını verdim biletim var istediğimi giyerim” derseniz kapıdan dönersiniz. Bu arada erkeklerin atlet giymesi yasak. Zaten beyaz giyinmiş olmasına rağmen tipini beğenmediklerini kapıdan çevirecek olan organizatörler benden büyük bir kalp daha aldılar.

- Biletler şuradan alınabilir: http://www.biletix.com/etkinlik/NLSNS/ISTANBUL/tr

- İlk bakışta beyaz giyme zorunluluğu saçma gibi görünse de bu organizasyonun alameti farikası beyaz. Zaten videolarda da müthiş bir görüntü ortaya çıkıyor herkes beyaz giyindiği için.

- Bu organizasyon şu ana kadar katıldıklarınızın hiç birine benzemeyebilir. House müzik olacağı ve bir sahne performansı olmayacağı için, müziğe kendinizi kaptırıp saatlerce dans etmeye hazır olun. Öyle sıkışa sıkışa “sahneyi görmeye çalışarak canını teslim etmiş izleyici” moduna girmeyeceksiniz. Her yerde bir atraksiyon olacak. Işıklı lazerli filan gösterileri zaten aklımızı alacak o kesin, adamlar 82 TIR’la yola çıkmışlar. Madonna kadar mevzu var hatta daha da fazla.

- Sensation’ın bazı standartları ve yönetmelikleri var ve orası kocaman bir gece kulübüne dönüştürülürken bu standartlardan ödün verilmiyor. Amsterdam’da neyse burada da o oluyor yani parti.

NE GİYELİM

En büyük sıkıntımız ne giyeceğimize karar vermek zira bembeyaz giyinmek, biz börekle, mantıyla, annemizin sarmalarıyla beslenmiş Türk kızları için bir kabus. Hatta gelin olmak üzereyken kendimizi öldürürcesine diyet yapmamızın sebebi de bu.

Güzel haber: bu seneki konsept MÜKEMMEL! Wicked Wonderland demek kafanıza istediğiniz saçmalıkta kocaman tüylü aksesuarlar, peruklar takabilirsiniz, kıyafetlerinizi istediğiniz kadar abartabilirsiniz demek. Misal ben kocaman bir Spectator takmayı düşünüyorum, hem de beyaz. Oradan çıkıp evlenebilir bir kellem olacak yani. Sizlere de hem rahat edeceğiniz hem de şık olacağınız bir kaç kombin önereyim dedim.İlk kombinim süper mainstream, aklı fikri seke seke dans etmekte olanlar için geliyor. Beyaz şortunuzu giyiyorsunuz, üstüne de bembeyaz atletinizi… Ayağınıza da Superga mı geçirirsiniz Converse mi geçirirsiniz bilemiyorum artık. Yanınıza alacaklarınız için bir bez çanta işinizi görecek. Aksesuarlarınızda bari birazcık Wicked Wonderland olun kızlar. Kocaman kuru kafa küpeler işinizi görecektir. Hele bir de bunların karanlıkta parlayan fosforlularından bulursanız çok şeker görünürsünüz.Bu look da “beni öldürseniz kendimi bozmam” diyen sosyetikler için. Dans edecek ama yine de Facebook fotoğraflarında klas görüneyim gibi bir derdi var bu modelimizin. Beyaz bir skinny jean, beyaz gömlek ve babetlerle en şık olacağınız kesin. Ama saçınıza başınıza bari studlı, spikelı bir taç takarsanız en azından biraz kırılacaktır bu havanız. Siyah’ları araya katarken çok abartmayın da kapıdan dönmeyin. %80 beyaz kuralı önemli.Bu benim favori kombinim diyebiliriz. Etek 10 numara, sweatshirt eğlenceli, dolgu topuklu spor ayakkabılar hem şık hem rahat, şapka hipster, bileklik modern. İnsan daha ne ister. Bir de üzerine gömlek ve ceket giysen iş yerine, pullu payetli birşey giysen düğüne giyilebilecek böyle bir eteği bu şekilde kombinleyip, Sensation’a giymek tam benim yapmayı seveceğim hareket. Çünkü biliyorsunuz ki kıyafetlerin psikolojisini bozmakta çözüm ortağınızım.“Dünya tersine dönse elbiseden vazgeçmem”ciler için de hem çok şeker hem de süper eğlenceli bir önerim var. Beyaz düz bir elbise ve aynı şekilde beyaz bir deri ceketi leopar desenli aksesuarlar ve kedi kulağı şeklinde bir saç aksesuarı ile tamamlarsanız Alice in Wonderland’deki kediye süper bir gönderme yapmış olursunuz. Hatta son anda ben de buna dönebilirim.Son olarak şunu söylemeliyim ki, Sensation White demek biraz deli olmak demek. Madem beyaz giyiniyoruz, o zaman aksesuarlarımızda renk kullanabiliriz. Hayatımız boyunca özenip, millet bize deli der diye kullanamadığımız ama bir gazla satın aldığımız ne kadar renkli aksesuar, kirpik, şapka varsa onların yeri Sensation’dır.

Barney Stinson’ın da dediği gibi legen-dary bir gece olacağını söyleyip sizi Youtube videolarını izlemeye davet ediyorum.


DAMLA AKBAŞ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>