>

KÜLTÜR-SANAT

İfsak’tan Fotoğraf Şöleni

İfsak 22. İstanbul Fotoğraf Günleri başlıyor.
 
   
 
 
     

Sony’nin ana sponsorluğunda 1 Kasım - 12 Aralık tarihlerinde düzenlenecek İFSAK 22. İstanbul Fotoğraf Günleri’nde 14 sergi, 3 gösteri, 4 söyleşi, 1 atölye ve 2 İFSAK geleneksel etkinliği yapılacak.

İFSAK 22. İstanbul Fotoğraf Günleri, 1 Kasım - 12 Aralık tarihleri arasında yapılacak.
“Buluşmalar” temasıyla düzenlenecek etkinliğin ana sponsorluğunu Sony üstleniyor. Lipton ve Kaptanoğlu Holding’in de destek vereceği, hem yurtiçi hem de yurtdışından pek çok sanatçıya ev sahipliği yapacak organizasyon kapsamında 14 sergi, 3 gösteri, 4 söyleşi, 1 atölye ve 2 İFSAK geleneksel etkinliği yer alacak.

1 Kasım’da İFSAK binasında yapılacak olan tanıtım gecesinden sonra 2 Kasım’da Taksim Metro İstasyonu’nun yürüyen bantlarında saat 17.00’da Sema Özevin’in “Bir Emeğin Öyküsü: Pişmaniye” adlı sergisinin açılışı yapılacak. Aynı mekanda saat 17.45’te İFSAK gönüllü eğitmenlerinin danışmanlık desteği verdiği ve okul öğretmenleriyle ortaklaşa yürütülen üç projenin sergi açılışı yapılacak.İFSAK FOTOĞRAF GÜNLERİ KAPSAMINDA YER ALAN OKULLAR VE SERGİLER ŞÖYLE:

• Beyoğlu Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi, “Beyoğlu’nun Farklı Yüzleri”

• Ortaköy Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi, “Fotografik”

• Sefaköy Dr. Oktay Duran Teknik Endüstri Meslek Lisesi, “Işık ve Renk Buluşunca”


2 Kasım
’da saat 18.30’da Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (MAKSEM) aynı anda 6 serginin açılışı yapılacak. Aynı gün, İranlı yazar ve fotoğrafçı Peyman Hooshmandzadeh’in “Altüst”, Ermeni fotoğrafçı German Avagyan ile Azeri fotoğrafçı Orhan Aip’in dünyada Azerilerin ve Ermenilerin ortak yaşadıkları tek şehir olan Gürcistan’ın Tiflis kentinden “Tiflis’in Yüzleri”, Ayşe Saray ve Zeynep Şişman’ın “Soyut Buluşma”, Norveç’li Birger Bentsen’in 1957 yılında mühendis olarak geldiği İstanbul’da çektiği karelerden oluşan “Vuslat”, Üniversitelerle Buluşmalar kapsamında küratörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir’in yaptığı Dokuz Eylül Üniversitesi’nin “Hangi Buluşmalar” ve Makine rumuzlu fotoğrafçıların “Yedek Parça” isimli sergileri izlenebilecek.

3 Kasım’da saat 19.30’da İFSAK binasında Çek Basın Fotoğrafları Yarışması’nın son 15 yıllık kazanan fotoğraflarının sergisi açılacak.

4 Kasım’da saat 19.30’da German Avagyan’ın Ermeni fotoğrafçılığı üzerine söyleşisi İFSAK’ta Özcan Yurdalan moderatörlüğünde yapılacak.

5 Kasım’da saat 19.00’da Sema Özevin’in “Bir Emeğin Öyküsü: Pişmaniye” videosu Akbank Sanat Merkezi’nde (Beyoğlu) izlenebilecek.

5-7 Kasım tarihlerinde German Avagyan İFSAK’ta bir atölye çalışması yapacak.

6 Kasım’da saat 13.30’da İFSAK’ta Çanakkale Üniversitesi’nden Onur Özen’in “Günce” sergisi açılacak. Saat 14.00’da Beyhan Özdemir, Aykan Özener, Oktay Çolak’ın katılımlarıyla İFSAK’ta “Türkiye’de Fotoğraf Eğitimi ve Sorunları” paneli yapılacak. Aynı gün, saat 16.30’da Yücel Zorlu’nun “Bekleyiş” isimli sergisi İFSAK’ta açılacak.

23 Kasım’da Bahçeşehir Üniversitesi’nin “Mekan ve Sonsuzluk” adlı gösterisi İFSAK’ta izlenebilecek.

26 Kasım’da Akbank Sanat Merkezi’nde Yalçın Savuran ve Neşet Kutluğ “Filmlerdeki Fotoğraflar” isimli etkinlikte saat 19.00’da yönetmen Haneke filmlerindeki fotoğraf kareleri üzerine okumalar yapacaklar.

27 Kasım’da Gürcü fotoğrafçı Yuri Mechitov’un “Müzikle Buluşma” adlı, son 25 yılda çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışı İFSAK’ta saat 13.30’da yapılacak. Yuri Mechitov, aynı gün saat 14.30’da Gürcistan’ın son 50 yıllık fotoğraf geçmişi üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

30 Kasım’da İFSAK’ta saat 19.30’da Mehtap Canver Ercan ve Serdar Ercan’ın “Tepeköy’de Panagia Yortusu” gösterisi seyredilebilecek.

3-5 Aralık tarihleri arasında Orhan Cem Çetin’in fikir babalığını yaptığı Fotomaraton’un 16’ncısı düzenlenecek. Seçilen fotoğraflar, 11-17 Aralık tarihleri arasında İFSAK’ta sergilenecek.

12 Aralık’ta saat 12.00’da İFSAK’ta geleneksel “Fotoğrafınla Gel” etkinliğiyle İFSAK 22. Fotoğraf Günleri sona erecek.

Ayrıntılı bilgi için:

İFSAK
Tel: (0212) 292 42 01 / (0212) 292 18 07
Web: www.ifsak.org.tr

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>