>

DEKORASYON

Kale Grubu Yenilikçi Ürünleriyle Unicera’da

Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalarının yanı sıra İtalya`da satın aldığı Edilcoughi ve Edilgres markalarıyla damgasını vuruyor.
 
   
 
 
     

Kale Grubu, 27 Şubat – 03 Mart 2013 tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirilecek fuarda, geniş bir yelpazede sunduğu yenilikçi ürünlerini sergiliyor. Yapı sektörünün lider markalarını bünyesinde barındıran Kale Grubu, çok sayıda farklı ürün segmentinin aynı çatı altında buluştuğu fuarda, en yeni serilerini tüketicilerle buluşturuyor.

İtalyan Mimar Maurizio Molini ve Kaleseramik Teşhir Tasarım ekibinin ortak çalışmasıyla hazırlanan 750 metrekarelik stant, Kale Grubu’nun marka kimlikleri doğrultusunda minimal sunum konseptiyle tasarlandı. Standın büyüklüğü ve rahat dolaşım alanları sayesinde, sergilenen ürün ve seriler en güzel ifadeleriyle hayalleri süsleyen ambiyanslara dönüştürülerek alternatif kullanım alanlarına örnekler sunuluyor.

En yeni ürünlerin ve teknolojilerin tanıtıldığı fuarda, Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalarının yanı sıra İtalya’da satın aldığı Edilcoughi ve Edilgres markaları ile yer alan Kale Grubu, yapıların her ihtiyacına yönelik işlevsel ve estetik çözümler üretiyor.

Yeni ve özgün tasarım anlayışını simgeleyen iki yeni ürünü ile dünyanın en prestijli ve köklü tasarım ödüllerinden iF Product Design Award 2013’te iki ödül birden alan Kale, ödüllü koleksiyonlarını da fuarda sergiliyor. Nordic serisi ile bütünsel banyo çözümlerinde, Beyaz Saray ile de banyo mobilyasında ödül alan Kale, son olarak EDIDA yarışmasında (Elle Decoration International Design Awards) ‘Duvar Kaplamaları’ kategorisinin birincisi olan doğal taş koleksiyonu Stone & More’u da fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLA TÜM SERİLERE ODAKLANDIK

Fuarda sergilenecek yeni ürünlerle ilgili Kale Fulya Showroom’da düzenlenen toplantıda konuşan, Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale ve Edilcuoghi markalarının yenilikçi ürünlerine ilişkin sunum yaptı.

Tüketicilerin tercihlerinden yola çıkarak geliştirdikleri seramik koleksiyonlarının büyük beğeni kazandığını vurgulayan İhsan Karagöz, “Kullanıcıların beklentileri doğrultusunda ve kendilerince onaylanmış ürünler yarattık. Bu yaklaşımımızdan doğan Çanakkale Seramik Saraylı Koleksiyonu, büyük başarı kazandı ve satış noktalarında serinin ismiyle aranan bir ürün oldu. Ayrıca sadece karo grubunda değil, yenilikçi yaklaşımımızla tüm alanlarda yeni serilere odaklandık” dedi.

Çanakkale Seramik ve Kalebodur markalarıyla Türk seramik sektöründe açık ara liderliğini koruyan Kaleseramik’in pazar payının yüzde 30’a çıktığını vurgulayan İhsan Karagöz, şunları söyledi: “Kaleseramik, dünyada ve özellikle Avrupa’daki krize rağmen, Almanya, Fransa ve İngiltere başta olmak üzere ihracatta lider olduğu pazarlarda satışlarını yüzde 20 oranında artırmayı başardı. Kale Grubu, bu performansıyla Avrupa’da 3’ncü, dünyada da 12’nci sırada yer alarak Türkiye’nin global marka yaratma yolundaki yeni oyuncusu olarak sahaya çıkıyor. Bugün dünya seramik karo ticaretinin yüzde 2’sini tek başına gerçekleştiren Kaleseramik bünyesinde, toplamda 3 bin adet ürün gamı ile seramik karo, vitrifiye, banyo ve mutfak mekanı çözümü sunan ürünlerimizi kendi tesislerimizde, en güncel teknoloji ile üretiyoruz. Sektörün amiral gemisi olmanın sorumluluğuyla, ‘trend belirleyici’, ‘işlevsel’, ‘çevreye dost’ ve ‘kaliteli’ kavramlarını ürünlerimize yansıtmak öncelikli amacımız.”
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>