>

KÖŞE YAZILARI | GÜLŞAH ÖNEN

Ara Sıra Bazen..

Ara ara susmak lazım; susamıyorsan... (Gülşah Önen)
 
   
 
 
     

Ara ara susmak lazım; susamıyorsan kendinle savaşman lazım.Unutma cok konusmak dır dıra girer.Once karsındakini yıpratır sonra da seni yanlız bırakır.

Ara ara dinlemek lazım; insanların seni dinlemesini istiyorsan once sen onları dinlemeye çalış.İyi bir dinleyici olmak iletisimde ki isini kolay hale getirecek.

Ara ara affetmek lazım ; unutmamalı her insan hata yapar.Onemli olan bir sans daha vermesini bilmek.Ama sunu da bilmek de fayda var bi insana birden fazla şans vermek aynı hatayı yapmasına izin vermek demektir.

Ara ara hayal kurmak lazım ; tabi hayalleri masala cevirip kendini o dunya da bulmana gerek yok.Kendini mutlu et ama sonra yine gerçege dön.Uzun sure hayal kurmak kendini kandırmaktan baska bir işe yaramaz.

Ara ara sevdigine seni seviyorum demek lazım ; bu kelimeyi cok sık kullanırsan inandırıcılıgın kalmaz ..Ama hic kullanmazsan da zaman seni bu kelimeyi kullanmadıgın için pişman eder.Sevdigini kaybetmeden bunun ayarını ogrensen iyi edersin.

Ara ara yanlız kalmak lazım ; kalabalık bogar ,kendi iç sesini öldürür.Bazen ruhunu da fırsat ver belki sana soyleyecekleri vardır.

Ara ara sesin kötü de olsa bağıra bağıra şarkı soylemek lazım ; cok iyi geldigini goreceksin.Ama fazla uzatma etraftakilerin canını sıkmaya gerek yok.

Ara ara unutmak lazım ; ocakta ki çayı degil tabii ki ..Ihanet eden insanları ,vefasız dostları , sevgiden uzak yasayan insanları..Bunlar sana fayda getirmez unut gitsin..

Ara ara yürümek lazım ; bakkala bile arabayla gitmeyi bırakıp, cigerlerimizi oksijenle doldurmak da fayda var.Ben degil uzmanlar diyormus .“ yürüyüş; moral , ozguven ve iyimserligi arttırıyor.”

Ara ara iyilik yapmak lazım ; karşılık beklemeden ,daha sonra başa kakmadan.Emin ol birini mutlu etmek sanada iyi gelecektir.

Ara ara arkadasları takdir etmek lazım ; gerçek bir dostsan eger arkadasının basarısını,kendi basarın gibi gorebiliyor olman gerek.Bunu yapamıyorsan kendini de dostunu da kandırma sahte dostluklardan kim mutlu olmuş ki sen olasın..

Ara ara mum ısığında oturmak lazım ; gözlerinizin dinlendiğini hissedeceksiniz.Mum ısığında yemek yemekde guzel bir fikir olabilir.Tabii sevdiğinde yanında olursa daha bir Güzel olur.

Ara ara çocuk olmak lazım ; içimizde ki çocuk ölmeden onu canlı tutmanın yolunu bulmak lazım.Bir çocugun masumluğunu ,saflığını, neşesini, coşkusunu büyük insanda bulamazsınız.

ARA ARA yapmamız gereken ama yapmadığımız / yapamadığımız okadar çok şey var ki

Ben sadece bukadarını sıralayabildim.

Aklınızdan geçen herşeyi yapabilmeniz ümidiyle mutlu günler..

Sevgiler,
GÜLŞAH ÖNEN


GÜLŞAH ÖNEN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>