>

KÖŞE YAZILARI | GÜLŞAH ÖNEN

Kafama Göre..

Bazen kafama göre bir hayat yasamak istiyorum. (Gülşah Önen)
 
   
 
 
     

Bazen kafama göre bir hayat yasamak istiyorum.

Kafama göre işe gidip ,kafama göre de mesaimi bitirmek istiyorum.Kendi kurallarımı kendim koymak o kurallara uyacak insanlarıda bizzat kendim secmek istiyorum.

Onume koyulan kurallara da canım istemedikce uymak istemiyorum.

Kafama göre eglenip, kafama göre de sınırsız alışveriş yapmak istiyorum. önüme ne çıkacak diye saglam adımlar atmak yerine hiçbisey düsünmeden İstediğim yolda koşmak istiyorum.

O ,şu ,bu ne demiş ne diyecek diye düsünmeden dilediğimce yaşamak istiyorum.

Borç varmış , para bitmis gibi hesaplar yapmadan dilediğim arabayı ,dilediğim evi almak istiyorum.İçinide kimse karısmadan dayayıp döseyip bes kurusta ödemek istemiyorum.

İstedigim insan yanımda olsun ,istemedigim insan yol alıp gitsin istiyorum.

Sorumluluk diye hicbiseyim kalmasın.Sadece kendimden sorumlu olmak istiyorum.

Kapıları carpıp cıkmak ,pisman oldugumda da sorgusuz sualsiz carptığım kapıyı acmak istiyorum.

Pismanlıklarım,keşkelerim yok olsun geriye dönüp yasadığım filmi başa sarmak istiyorum.Aynı insanları ,aynı sevgileri puzzle parcasıymıs gibi degilde mantıklı bir sekilde hayatıma yerleştirmek istiyorum.

Sevmediğim insaların yüzüne “seni sevmiyorum bundan dolayıda hiç üzgün değilim“demek istiyorum”.

Hani bir insan çok konuşur susmak bilmek sizde ayıp olmasın, saygısızlık olmasın diye zoraki dinler kafa sallarsınız ya ben o insanlara “en güzel dakikalarımın içine ettin kapa artık şu çeneni” demek istiyorum.

Kafam attığında valizimi alıp tatile çıkmak ve istediğim zaman tatilden donmek istiyorum.Ve döndüğümde NERDEYDIN kelimesini hiçççç duymak istemiyorum.

Bazen öyle kaptırıyoruz ki kendimizi ; ne kalbimizin sesini duyuyoruz ne de kafamıza göre takılabiliyoruz.Öyle sorumluluklar yükleniyor ki hayatlarımıza,kendimiz için iyi olan ne onu bile hatırlamıyoruz.

Çoğu zamanda önümüze koyulan kurallara uymaktan başka şansımız kalmıyor.Ve çoğu zamanda sevdik sevmedik herkesi kırmamak için

Ezilip büzülüp kendimizden ,kendi mutlulugumuzdan taviz vermek zorunda kalıyoruz.

Gercek hayatta çoğu zaman kafama göre takılamıyorum o yuzden bende en azından bir yazımda kafama göre takılayım dedim ;)

Sevgiler...

GÜlşah ÖNEN


GÜLŞAH ÖNEN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>