>

KÖŞE YAZILARI | GÜLŞAH ÖNEN

Çocuk Olmak...

Dünyaya geldiğin an etrafında biran önce büyümen için gözünün içine bakan insanlar görürsün. (Gülşah Önen)
 
   
 
 
     

Sanki farklı bir yaratıkmışsın gibi gözlerini senden alamazlar. İlk gülümsemende mutluluktan havaya uçarlar,İlk sözcüklerin onların hayatına neşe katar heleki ilk adımların onlara gurur verir.İlk bezini atıp tuvaletini yaptığında alkışlar eşliğinde kutlama yaparlar.İlk zamanlar büyüdüğünü ancak böyle ıspatlarsın çevrendekilere..

Tüm ilklerin özeldir.Daha doğrusu senin ilklerini onlar en özel anlara çevirirler.

Okula başlarsın gözleri dolar ,duygulanırlar.Onlardan uzak kalacaksın,başka ellerde olacaksın diye tedirgin olurlar.Başına iş gelir ,düşersin ,ağlarsın ve yanında olamazlar diye kendilerini kötü hissederler.Sen farkında olmazsın ama başka birilerinin hayatlarının tam orta yerine yerleşmişsindir doğdugun an...

Sen ufacıkken bile ilk aşkının ne kadar canını yakacağını hesaplarlar.Ellerinden gelse aşk acısını yaşamaman için herşeyine engel olurlar.Askere gideceğin , evleneceğin günlerin hayalini kurup dertlenirler.Ya göremezsem ,ya yanında olamazsam diye düşünmeden edemezler.

Ergenlik dönemi zordur sen büyüdüğünü anlatırsın ama onlar asla kabullenmezler.Sen kendini ıspatlamaya çalıştıkça onlar seni merak ederler.Çatışırsın sıkar seni bu kadar merak etmeleri istemedende olsa kalplerini kırarsın.Ama küs kalmaz onlar sana ..Sen ne yaparsan yap onlar hep merak eder seni.Gözlerin de yaş olmasın diye dünyaları verirler.

Yaşın kaç olursa olsun her hastalandığında başucunda onları görürsün.Ne durumda olursan ol saçlarında hep onların eli dolaşır.Her gece nefes alıp vermelerin onlar tarafından sürekli yoklanır.

Eğer ONLAR diye bahsettiğim gibi sürekli yanınızda birileri varsa ,ne kadar şanslı olduğunuzu biran bile aklınızdan çıkarmayın.

Soğuk duvarları olan odalarda uyuyan ,saçları hiç okşanmadan büyüyen, hastalandığında sevgi dolu sıcacık bir kucak bulamayan öyle çok çocuk var ki .. Onların yanında bizim nankörlük etme gibi bir lüksümüzün olduğuna inanmıyorum.

Ailenize kızdığınız yada sinirlendiğiniz anda bir çocuk esirgeme yuvasına kısacık bir ziyaret yapın ne demek istediğimi o an daha iyi anlarsınız...

Sevgiyle Kalın...

Gülşah ÖNEN


GÜLŞAH ÖNEN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>