>

DEKORASYON

Küçük Mutfaklar, Pratik Çözümler...

Ufak dokunuşlarla mutfağınızda daha fazla yer açmak sizin elinizde… (COSMO GALERİ)
 
   
 
 
     

Küçük mutfak kader değil!

Mutfak en çok vakit geçirilen ve en geniş alana ihtiyaç olan yerdir her zaman…

Küçük mutfaklarda iş yapmak oldukça zor ve yaratıcılığı kısıtlayan bir durumdur aslında. Bu sebepten küçük bir mutfağınız var ise yapacağınız ufak hareketlerle alanınızı genişletebilir ya da var olan dağınık görüntüyü ortadan az da olsa kaldırabilirsiniz.

Küçük mutfakların en büyük kurtarıcısı kuşkusuz dolap sisteminin yoğun ve doğru bir şekilde dizayn edilmiş olmasıdır. Mümkün olduğunca fazla dolap ve raf olması elinizin altındaki dağınıklığı bir o kadar toparlayıcı bir etkiye sahip olacaktır. Fakat sadece dolap olması da bir çözüm değildir tabii ki. Dolaplarının iç dizaynı da oldukça önemlidir. Çatal bıçak çekmeceleriniz, bardak raflarınız, tabak raflarınız bunun yanı sıra kiler gibi kullanacağınız dolaplarınızın için sizin ihtiyaçlarınıza göre düzenlenmiş olması gerekir.

Eğer küçük bir mutfağınız var ise ve yeniden elden geçirmek istiyorsanız, mutlaka marangoza özel yapım mutfak yaptırmalısınız. Ustanıza tüm ihtiyaçlarınızı söyleyerek onun sizin önceliklerinize ve en önemlisi de konforunuza uygun bir mutfak yapacağından emin olun. Her şeyin elinizin altında olmasına önem gösterin. Ve tüm mutfak eşyalarınızı gruplayarak rafların içine koyun. Bu şekilde hem derli toplu bir görüntü sağlamış olursunuz, hem yerden tasarruf etmiş olursunuz, hem de iş yaparken elinizi attığınız yerde aradığınızı bulmanın mükemmel konforunu yaşamış olursunuz.

Küçük mutfaklarda da büyük alanlar yaratmak imkansız değil. Mekanın büyüklüğü ve duvarların şekillerine göre dolapların doğru konumlandırılmış olması ile dolap içi düzenlemenin doğru yapılmış olması istediğiniz etkiyi yaratma konusunda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

İŞTE KÜÇÜK MUTFAKLAR İÇİN ÖZEL TASARIMLAR:
GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>