>

DEKORASYON

Kullanmadığınız eşyalarınızla ne yapıyorsunuz?

Evinizde nereye koyacağınızı bilemediğiniz bir sürü kutunuz var ya da ne yapacağınızı bilemediğiniz bi rulo duvar kağıdı. Sakın bir işinize yaramayacağını düşünüp onları atmayın. İşte size basit ve kullanışlı bir kaç öneri.
 
   
 
 
     
ESKİ KUMAŞLARINIZLA YAPABİLECEKLERİNİZ

Kalmış kumaşlarınızın neşeli ve renkli bölümlerinden yuvarlak parçalar kesip bu parçaların etek kısmına dantel dikeblirsiniz. Bu parçaları kavanoz kapaklarının üstüne kurdele ve ya rafya yardımıyla bağladığınızda, ne kadar şık olduğunu görünce şaşırablirsiniz. Atmayı düşündüğünüz bir eşyadan elde edebilecekleriniz sizi şaşırtacak. Hazırladığınız bu kavanozları mutfakta ve ya takı saklamak için odanızda kullanabilirsiniz.

Kumaşlardan yapabileceğiniz bir diğer şeyde; küçük lavanta torbaları. Bunun için artan kumaşlarınızdan küçük yastıklar dikin ve içine lavanta doldurun. Süslemek için de kurdelerden fiyonklar yapıp ya da yine kalan kumalşardan küçük derenler kesip bu lavanta yastıklarının üzerine dikebilirsiniz.

Kumaşlarınızı daha kullanışlı bir hale getirmek içinse, dekoratif yastıklar yapabilirsiniz. Hazırladığınız yastıkların içini yine küçük küçük kesilmiş kumaşlarla doldurabilrsiniz. Süslemek için aynı lavanta torbalarına yaptığınız gibi kurdele ve kumaş kullanabilirsiniz.

DUVAR KAĞIDIYLA YAPABİLECEKLERİNİZ

Ajandanızın üst kutusu gibi bir kutunun fazlalık bölümlerini zarf haline getirin. Üzerini ve iç kısmını duvar kağıdı ile kaplayın. Zarfın kapanacak bölümünün uç kısmını, delgeç yardımıyla delin. Bu delikten kurdele geçirip, kutu kapağını bağlayın. İçine isterseniz kartlarınızı, ister fatura ve ya resimlerinizi yerleştirin. Artık çok şık bir kutunuz var.

Kartonları büyük dikdörtgenler halinde kesin ve üzerlerini kumaş ve duvar kağıtlarıyla süsleyin. İsterseniz stiker ve ya sevdiğiniz fotığraflarla da süsleyebilirsiniz. En sonunda katonun uzun süre dayanması için üzerini naylonla kaplayın ve işte yeni bir amerikan servisiniz oldu.

Artan duvar kağıtlarınızı defterlerinizi kaplamak için de kullanabilrsiniz. İsterseniz günlüklerinizi isterseniz karalama defterlerinizi çok şık ve güzel bir hale getirebilirsiniz.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>