>

DEKORASYON

Plise mi, yoksa düet perde mi?

Bugünlerde aklınızdan perde almak geçiyorsa işte size güzel bir rehber.
 
   
 
 
     
Pilise ve düet perdeler sorun olan her türlü pencerede tam çözüm sunuyor.

Düet perde, plise perdeye göre daha örtücüdür. Bunun nedeni, perdeyi taşıyan ip deliklerinin iki kat olan perde kumaşı arasından geçmesidir. Plise perde tek kattan oluştuğu için, üzerinde yer alan taşıyıcı iplere ait delikler bir miktar ışığı geçirir. Düet perde, kesitinden bakıldığında bal peteği, plise ise zigzag şeklindedir. Plise perde, düet perdeye göre ekonomiktir. Duet perde, çift kattan oluştuğu için fiyatı plise perdeye göre iki kat yüksektir. Pilise ve düet perdelerin özellikle yoğun olarak kullanıldığı alanlar; yat ve gemi pencereleri, kış bahçesi, trapez pencereler, özel pencere uygulamaları, şehirlerarası yolcu otobüsleri, hızlı tren vb özel uygulamalar.

Standart eğimli ve hareketli pencereler

Pilise ve düet perdelerin üst mekanizma ve etek bitiminde 20 mm genişliğinde profiller kullanıldığından, plise (pilise) veya düet (duette) perdeler hemen hemen her pencereye monte edilebilir. Alt ray serbest bırakılabilir, yada tercihe göre gerici sistem ile sabitlenebilir.

Dört değişik kontrol seçeneği arasında seçim yapılabileceği gibi, kumanda yönü içinde sağ veya sol olarak tercihte bulunabilirsiniz. Standart şekilli olmayan (üçgen, yamuk, yarım daire gibi) pencereler için mükemmel bir çözümdür. Standart modellerin yanı sıra plise ve düet perde neredeyse mevcut olan bütün şekillerde uygulanabilir ve uygulama yapılması en zor pencereler için de çözümler sağlar.

Çatı pencereleri

Konu çatı pencereleri olduğunda genellikle eksenel yada açılı pencere doğramalarına uygulanabilecek perdeler talep edilir. Bunun çözümü ise plise veya düet perdedir. Gerici sistem sayesinde perdelerin kullanımı çok kolaydır ve istenilen her pozisyonda durabilir.

Birçok seçenekten birini seçebilirsiniz. Özellikle çatı pencerelerinde ışığı yumuşatmak bir ihtiyaçtır. Geniş ve ihtiyaca yönelik kumaş koleksiyonu sayesinde, plise ve düet (duette) perdeler istenilen loşluk veya karartmaya yardımcı olur.

Tavan pencereleri ve kış bahçeleri

Yatay ve açılı pencere kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Dikdörtgen pencereler yada üçgen, beşgen, trapez gibi özel pencerelerde ışık kontrolünü sağlayabilecek birçok seçenek mevcuttur.

Geniş kumaş yelpazesine sahip olan plise ve düet perde koleksiyonu, içeri giren ışığı filtre ederken ısıyı da dışarı yansıtır. Pilise ve düet perdelere özgü olan hızlı germe seti, perdenin takılıp çıkarılmasında büyük bir kolaylık sağlar. Bu sayede kumaşın yıkanması yada pencerenin silinmesi sorun olmaktan çıkar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>