>

DEKORASYON

Renklerin Psikolojik Etkisi Dekorasyona Yön Veriyor

Renklerin enerjisi, karo ve vitriye serileriyle iç mekanlara taşınıyor…
 
   
 
 
     

Güneşin sıcaklığını hissettirmeye başlamasıyla, dekorasyon yenileme sezonu da açıldı. Yaşam alanlarını yeniden tasarlayanlar, tercihlerini belirlemeden önce renklerin ruh hallerindeki yansımalarına odaklanıyor. Seramiksan ise renklerin enerjisini karo ve vitriye serileriyle mekanlara taşıyor.

Renklerin psikolojik etkisi, insanların yaşam alanlarını tasarlarken seçtikleri dekorasyon unsurlarına da yön veriyor. Verywell Mind’ın açıkladığı, 30 farklı ülkeden yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların %43'ü beyaz rengi rahatlama ve ferahlıkla ilişkilendirirken, yeşil %39’unda memnuniyet duygusunu öne çıkarıyor. Siyah, katılımcıların yarısından fazlasının hüzünle bağlantı kurmasına aracılık ederken, baharın kendini hissettirdiği bugünlerde turuncu rengi ise neredeyse iki kişiden birine (%44) neşeyi çağrıştırıyor. Zengin renk paletini karo ve vitrifiye serileriyle yaşam alanlarına taşıyan Seramiksan ise renklerin enerjisinin hem zihinsel hem de fiziksel etkilerine dikkat çekiyor.

Vitrifiye ve karo serileriyle renklerin enerjisini iç mekanlara taşıyor


Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu konuya dair düşüncelerini şu sözlerle aktarıyor: “Renkler, insanlarda ruh halini değiştirebilen bir güce sahip. Öyle ki giyilen kıyafetten kullanılan arabaya, ofis ya da evdeki eşyalara kadar çevremizdeki objelerin renkleri, o günkü modumuzu belirliyor. Seramiksan olarak biz de renklerin enerjisini Bumpy serisiyle yüzeylere, Aura lavabo koleksiyonumuzla ise banyolara taşıyoruz. Böylece farklı estetik beğenilere ve ruh hallerine hitap ederken, aynı zamanda yaşam alanlarını konforlu mekanlara dönüştürüyoruz.”

Görkem Helvacıoğlu’’dan edinilen bilgilere göre 10x30 veya 10x40 cm ebatlarındaki Bumpy serisi, 11 farklı renk seçeneğine sahip. Bu renkler arasında beyaz, siyah, vizon, açık gri, antrasit, kül mavisi, mercan, gri, adaçayı yeşili, hardal, krem ve sarı bulunuyor. Seri, farklı yüzey, renk ve ebatlarıyla dikkat çekerken, aynı zamanda modern tasarımıyla da iç mekanlarda estetik bir görünüm yaratıyor. Karo serisine, Aura lavabo koleksiyonu eşlik ediyor. Mat & parlak siyah ve beyaz, turuncu, kırmızı, yeşil, kahve gibi renk seçeneklerinden oluşan Aura lavabolar, yalın, ince ve modern hatlarıyla banyolara yenilikçi bir esinti katıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>