>

SAĞLIKLI YAŞAM

Gülme Stilinizi Belirlemek Elinizde

Hiç kendinizi fotoğrafta görünce şaşırdınız mı? Kim bu fotoğraftaki diye merak ettiniz mi?
 
   
 
 
     

Hiç kendinizi fotoğrafta görünce şaşırdınız mı? Kim bu fotoğraftaki diye merak ettiniz mi? Belki de bu bana oldukça benziyor ama ben olamam diye düşündünüz. Bu durum hepimize olmuştur. Her şeyin dışında gülümsemek bir beceridir. Ancak güzel bir gülüşe sahip olmanın sırrı gülüş tasarımında saklıdır. Gülümseyişinizin gücünü gösterebilmek, yüz hatlarınız daha da vurgulamayabilmek için Plusdent Diş Kliniği’nde Diş Hekimi olan Mehmet Zahid Kazandı’ dan gülüş tasarımıyla ilgili bazı ip uçları aldık.

Hepimiz gülmekten çekinmemeyi hatta gülüşümüzün ahengiyle hatırlanmayı isteriz. Bunun için bize gülüş tasarımını öneren Plusdent Diş Kliniği’nden Mehmet Zahid Kazandı gülüş tasarımı sayesinde kişinin kişisel istekleri ile sağlık ve doğallığı birleştiren bir gülüş tasarlayabildiklerini belirtti. Size yakışacak estetik gülüş ifadesini belirlemeden önce bazı faktörlerin de göz önünde bulundurulduğunu ekleyen Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bunların yüz hatlarınız, cinsiyetiniz, yaşınız, gülüş simetriniz, dişlerinizin sıralanışı ve renkleri, dudaklarınız ve dişetlerinizin olduğunu söylüyor ve bize gülüş tasarımında kullandıkları gülüş ifadelerini açıklıyor;

1- ÇEKİCİ GÜLÜŞ

Gençlerin sahip olduğu bu gülüş tipinde ön dişler yan dişlere göre daha uzundurlar. Ancak yan dişlere göre uzun olan bu ön dişler zamanla yıpranır ve boyları kısalırlar. Bu da beraberinde yaşlı bir görünüm getirir. Çekici bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için ise ön dişleriniz diğerlerine göre daha uzun olmalıdır.

2- ENTELLEKTÜEL GÜLÜŞ

Bu gülüş tipinde ise dişler yatay düz bir çizgi üzerine sıralanmışlardır ve yüze olgun bir ifade verir. Genç bireylerin dişlerinin uzunlukları birbirinden farklıdır. Yaş ilerledikçe ise dişlerin boyları birbirine çok yaklaşır. Bu dezavantajı estetik diş hekimliği sayesinde avantaj haline getirebilir ve olgun ve entellektüel bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

3- SPORTİF GÜLÜŞ

Bu gülüş stilinin her iki gülüş stiline de benzer tarafları vardır. Ön dişler yan kesici dişlerden çok az miktarda uzundur. Sportif gülümseme tasarımı, yüzünüze sıradışı, içten ve sıcak bir ifade kazandırır. Bu gülümseme entellektüel gülümseme kadar ciddi ifadeli değil, çekici gülüş dizaynı kadar genç değildir.

Estetik diş hekimliğindeki gelişmeler sayesinde artık bireylerin eskiden olduğu gibi sadece beyaz, hafif tavşan dişlere sahip olmaları yerine kendi yaşam tarzlarına, yaşlarına uygun bir gülüşe sahip olabileceklerini belirten Kazandı bu şekilde bireyler için en ideal gülüşü elde edebildiklerini de ekledi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>