>

DİĞER HABERLER

Derviş Zaim, Yeni Filmi "Çamur"u tamamladı!

Derviş Zaim, "Tabutta Rövaşata" (1996) ve "Filler ve Çimen" (2001)'den sonra, uzun metrajlı üçüncü sinema filmi "Çamur"un çekim sonrası işlemlerini tamamladı. Tıklayın!
 
   
 
 
     
Türkiye, İtalya, İsviçre ortaklığıyla üretilen "Çamur", Avrupa Sinema Fonu (Eurimages) ve Efes Pilsen tarafından desteklendi.

Senaryosunu Derviş Zaim'in yazdığı Çamur'un başrollerinde, Mustafa Uğurlu, Bülent Emin Yarar, Yelda Reynaud, Taner Birsel, Tomris İncer ve Arslan Kacar yer aldı. Marathon Filmcilik yapımcılığında yürütülen Çamur'un çekimleri, 2002 yılının Ağustos - Ekim aylarında Kıbrıs, Konya, Gökçeada ve İstanbul'da gerçekleştirildi. Çekim sonrası işlemleri ise İtalya'nın Roma kentindeki Cinecitta stüdyolarında, yedi aylık bir çalışma sonrasında, Haziran 2003'de sona erdi.

Görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran'ın üstlendiği filmin montajı, Francesca Calvelli tarafından yapıldı. Müziğini ise Michael Galasso besteledi. Michael Galasso ülkemizde geçen yıl gösterilen, Taiwan'lı yönetmen Wong Kar Wai'nin "Aşk Zamanı" (In the Mood For Love) adlı filminin müziğini de bestelemişti.

"Çamur"un, 2003 - 2004 sezonunda, Türkiye salonlarında vizyona girmesi bekleniyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>