>

DEKORASYON

Tüketicilerin Mobilyada Online Alışveriş Alışkanlıkları Neler?

Türkiye’nin mobilyada online alışveriş alışkanlıkları…
 
   
 
 
     

Buna göre e-ticaret üzerinden alışveriş yapan kişiler özellikle hafta içi ve öğleden sonraki saatleri tercih ediyor. Türk tüketicilerin yüzde 50’si online alışveriş yapmanın kolaylık olduğunu düşünüyor. Ödemelerin yüzde 88’i kredi kartı ile yapılırken, mobilya alışverişini internet üzerinden yapanların yüzdesi 1.34

Bebek, çocuk ve genç odası kategorisinde Türkiye’nin sevilen markası Çilek, mobilyadaki online alışveriş alışkanlıklarını araştırdı. Yapılan araştırmaya göre; internet üzerinden online mobilya almak isteyen kişiler özellikle hafta içi ve öğleden sonraki saatleri tercih ediyor. Kullanıcıların bir kısmı internette alışveriş yapmadan önce mağazada ürünü görmek istiyor. Böylelikle ürüne dokunabiliyor ve diğer perakendecilerle yerinde kıyaslama yapabiliyor. Bir kısmı ise internet üzerinden fiyat araştırması yapıp ondan sonra ürünü mağazadan almayı tercih ediyor. Online alışveriş tercih eden tüketicilerin yüzde 1.34’ü mobilya alışverişi yapıyor. Çilek datalarına bakıldığında; web sitesi üzerinden alışveriş yapanların yüzde 57’si masaüstü cihaz, yüzde 48’i akıllı telefon, yüzde 47’sinin ise tablet kullandığı görülüyor.

Tüketicilerin çeşitlilik beklentisi artıyor

Türk tüketicilerin yüzde 50’si online alışveriş yapmanın kolaylık olduğunu düşünürken bu oran Avrupalı tüketicide yüzde 34. Türk tüketicilerin yüzde 70’i internetten alışveriş yapmayı kolay bulurken Avrupalı tüketicide bu oran yüzde 62. Gerçek zamanlı stok bilgisini kullanma eğilimi Türkiye’de yüzde 91, Avrupa’da ise yüzde 81.

Türk tüketicilerin yüzde 64’ü özellikle online mağazaların anlık tekliflerinin satın alma kararı üzerinde etkili olduğunu ifade ederken Avrupa’da bu oran yüzde 32. İstenilen ürün, seçilen perakendecide varsa fakat alışveriş yapılmak istenen saat mesai saatleri dışındaysa, bu ürünü internette bulunabilecek en iyi fiyatı veren perakendeciden satın almayı tercih edenler Türkiye’de yüzde 25, Avrupa’da yüzde 10. Ürünler hakkındaki görüş ve önerileri mobil uygulamalar aracılığıyla üretici firmalara iletmek isteyenler Türkiye’de yüzde 90, Avrupa’da ise yüzde 62.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>