>

DİĞER HABERLER

... Ve Youtube sonunda açıldı

Türkiye'de daha önce 5 kez yasaklanan Youtube önceki gece açıldı.
 
   
 
 
     
Türkiye'de daha önce 5 kez yasaklanan Youtube önceki gece açıldı. DNS'lerin yenilenmesinden sonra erişilebilecek site için, İngiliz basını Türkiye'de yasağı ilk delenin Fırat Yıldız olduğunu belirtti.

Atatürk'e, Türklere ve Türkiye'ye hakaret içeren görüntüler yayınladığı gerekçesiyle Mart 2007'den bu yana 5 kez erişim yasağı getirilen YouTube önceki gece açıldı. Dünyada sadece Çin, Pakistan, Tayland ve Türkiye'de yasaklanan YouTube'un açılmasına rağmen kullanıcıların bilgisayarlarındaki DNS'lerin yenilenmesi gerektiği için siteye hâlâ girilemediği belirtildi. Yasağa rağmen Türkiye'den günde 1.5 milyon kişinin ziyaret ettiği siteye DNS'lerin yenilenmesinden sonra bölgelere göre değişmekle beraber 24 ile 72 saat arasında erişilebileceği açıklandı.

YASAĞI YILDIZ DELDİ

Bu arada, The Financial Times gazetesi, Türkiye'deki internet sitelerinin, siteyi kapatılmış gibi göstererek mahkemelerin Youtube'a koyduğu yasakla dalga geçtiğini yazdı.

Gazete, "sansürü kınama" hareketi ile 450 kadar sitenin, kendini kapatılmış gibi gösteren bir mesajı yayınladıklarını kaydetti. Yasayla mahkemeler, uyuşturucuyu teşvik, sübyancılık, yasadışı fahişelik ve Atatürk'e hakaret gibi fiiller nedeniyle YouTube’un yasakladığı belirtildi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>