>

BURÇLAR

Burçların Tatil Seçimleri Nasıl Olur?

Tatile gitmeden önce burcunuzun özelliğine göre seçim yapmaya ne dersiniz? İşte tüm burçların tatil haritası...
 
   
 
 
     

KOÇ:

Koç burcu tatilinde günlük hayatından çok farklı şeyler yaşamak ister. Tatilinde eğlencenin yanı sıra dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi sporlar yapmayı tercih eder. Sıcak yerlerden hoşlanır, doğaya karşı kendi gücünü test edebileceği bir kamp tatili ona iyi gelecektir. Her zaman yeni şeylere ihtiyacı vardır, daha önce gezip gördüğü yerler ona fazla heyecan vermez. Bu yüzden tatil için hiç gitmediği yerleri seçmelidir.

BOĞA:


Boğalar için tatil tembellik, rahatlık, konfordur. Lükse ve güzelliklere düşkün olduğu için tam konforlu otelleri çok severler. Yeşillikler içinde dağ ya da göl manzaralı şık bir tatil köyü veya otel tam ona göredir. Tatil sırasında doğada yürüyüş, bisiklete binmek ve yüzme gibi sporları tercih edebilir. Ama yoğun günlük programlar ona göre değildir. Tabii yemek konusu da Boğa için çok önemlidir.

İKİZLER:

İkizler tatil için bol hareketli ve yeni şeyler öğrenebileceği yerleri seçer. Bir tatil programında aynı yerde uzun süre kalmaktansa kısa süreli konaklayarak çok yer görmeyi tercih eder. Aslında o tatile dinlenmekten çok, hayatına yeni heyecanlar ve değişiklikler katmak için gider. Sessiz ve sakin yerler ona göre değildir. Mutlaka bol aktiviteli yerleri tercih etmelidir. Tabii her türlü iletişim araçlarına da her zaman ulaşabilmesi şarttır.

YENGEÇ:

Yengeçler ev hayatını çok sevdikleri için evlerindeymiş gibi rahat ve güvende hissedeceği mekanları tercih ederler. Büyük ve lüks oteller yerine çok pahalı olmayan küçük oteller, pansiyonlar onlara göredir. Genellikle deniz veya su kenarında olan yerleri severler. Eskiye olan bağlılıkları yüzünden eğer memnun kaldılarsa aynı yere gitmeyi sürdürebilirler. Bu arada tarihi yerler ve atalarının daha önce yaşamış olduğu yerler ilgisini çeker.

ASLAN:

Her zaman lükse ve gösterişe meraklı olan Aslan burcu, tatil söz konusu olduğu zaman en konforlu ve en harika tatil için çok para harcamaktan çekinmez. Eğer parası yoksa vasat bir yere gitmektense istediği yere gidebileceği parayı bulana kadar bekler. Zaten rahat edemeyeceği, zor şartları olan bir tatile gitmektense hiç gitmemeyi tercih edecektir. Sessiz ve sakin bir tatil ona göre değildir. Kendisini gösterebileceği kalabalık ortamlarda bulunmaktan, gece hayatından, eğlenceden çok hoşlanır. Ama uyuyacağı yer çok sessiz ve sakin olmalıdır.

BAŞAK:

Bir Başak ilk önce elindeki imkanlara göre en iyi ve en hesaplı tatilin planlarını yapar. Gideceği yer hakkında detaylı bir araştırma ve inceleme yapmadan zaten tatile çıkmaz . Sürpriz durumlarla karşılaşmayı hiç sevmediği için kendini her duruma hazırlar. Güvenilir bulduğu bir tatile sonunda çıkacaktır. Ama genellikle sağlığına ve doğaya çok düşkün olduğu için, doğa içinde egzersiz yapabileceği, sessiz ve sakin bir şekilde kafasını dinleyebileceği ve sağlıklı beslenebileceği tatilleri tercih edecektir.

TERAZİ:

Terazi insanı, tatil için daima kalabalık ve hareketli ortamları tercih eder. Konforlu ve rahat bir ortamda olmayı sevdiğinden, büyük oteller ona göredir. Ayrıca iletişim araçlarının olmadığı bir tatil ona uymaz. Yalnız başına asla bir tatile çıkmayacaktır. Ayrıca tatil sırasında eşi veya sevgilisiyle birlikte yapacağı sporlardan büyük keyif alır.

AKREP:

Akrep burcu yalnızlığı ve sessizliği sever. Kimsenin onu rahatsız etmeyeceği tatil yerlerini tercih eder. Tekne, ada veya henüz tam keşfedilmemiş tatil yöreleri onlara göredir. Su kenarlarında kendini çok huzurlu hissedecektir. Kaldığı yerde kendini güvende hissetmeli, aynı zamanda araştırmalar yapabileceği doğal bir ortamın içinde olmalıdır. Uzun yürüyüşler veya kondisyon gerektiren egzersizler yaparak dayanıklılığını ve direncini arttırabilir.

YAY:

Seyahat deyince akla Yay burcu gelir. Bulunduğu yerden ne kadar uzağa gidebilirse o kadar mutlu olur. Yeni ve egzotik yerler görmek, yeni keşiflerde bulunmak onu çok mutlu eder. Kültür turları, yabancı ülkeler ilgisini çekecektir. Tabii bu arada gittiği yerlerde spor da yapabilirse onun için çok mükemmel bir tatil olacaktır.

OĞLAK:

Oğlak daima bulunduğu yerden yükseklere çıkmayı sever. Bu yüzden dağ tatili onun için idealdir. Tatil için dağa gitmese bile bulunduğu yörede tırmanabileceği bir tepe veya kayalık varsa çok mutlu olacaktır. Oğlak insanı geçmişe ve geleneklere çok önem verir. Bu yüzden arkeolojik kazılara veya tarihi yerlere çok meraklıdır. Tatil sırasında mutlaka böyle yerleri gezecektir. Bu arada eski ve tarihi otellerde kalmayı tercih eder. Aslında gelenekçi ve tutucu bir yapıya sahip Oğlaklar için tarihi ve kültürel turlara katılmak iyi bir tatil seçimi olabilir.

KOVA:

Bir Kova için sıradan olmayan bir yaşam her zaman önemlidir. O herkesin yaptığından farklı bir şey yapmak isteyecektir. Tabii tatil konusunda da aynı tutum devam edecektir. Bağımsız ve asi ruhlu Kova insanının özgürlüğe ihtiyacı vardır. Önceden planlanmış programı belli turlar yerine kendi kendine keşfetmenin tadını çıkartacağı bir tatili herzaman tercih edecektir. Bu arada daha önce hiç görmediği ilginç yerlere gitmesi çok doğaldır. Onun tatil anlayışında tüm dünyanın geleceği için Greenpeace örgütünün tertiplediği bir organizasyona katılmanın yanı sıra çevre örgütlerinin düzenlediği sahilleri temiz tutma kampanyalarında çalışmak da yer alabilir.

BALIK:


Romantik balık burcu için su kenarında olmayan bir tatil tatil değildir. Özellikle de denizsiz bir tatili düşünemez bile. Upuzun kumsallar, deniz, güneş işte onu çok rahatlatacak bir ortam. Tabii yüzmeyi sevdiği kadar denizin üstünde bir tekne de olmayı da tercih edebilir. Denizle ilgili her sporu keyifle yapabilir, yelken, yüzme, şnorkelle dalmak, sahilde yürümek... Sanatsal yetenekleri de yüksek olduğu için tatil sırasında çeşitli sanat faaliyetleriyle de uğraşabilir. Bunlardan biri de denizaltı fotoğrafçılığıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>