>

DİĞER HABERLER

2004'te ilk iki ayda Mégane II Sedan ve Clio Symbol çok sattı

2004 yılının ilk iki ayında Türkiye’nin en çok satılan otomobili ünvanını ise %8 oranında pazar payları ile Mégane II Sedan ve Clio Symbol paylaştılar...
 
   
 
 
     
Renault, 2004 yılına hızlı başladı…

Binek otomobil pazarındaki tartışmasız liderliğini 2004 yılının ilk iki ayında da sürdüren Renault, Binek ve Ticari araç toplam pazarında ise liderliğini artan pazar payı ile devam ettiriyor.

2003 yılının ilk iki ayından yaklaşık 4 kat daha fazla binek otomobil satışı gerçekleştirilen otomobil pazarında 2004 yılının ilk iki ayında toplam 49 bin 320 adet otomobil satışı yapıldı. Toplam binek otomobil pazarında Renault, 9 bin 875 adetlik binek otomobil satışı ile %20 oranında pazar payı elde etti.

Binek ve Ticari araç toplam pazarında ise yaklaşık 72 bin adet araç satışı yapıldı ve Renault bu pazarda %17 oranında pazar payı ile liderliğini sürdürdü.


6 yıldır binek otomobil pazarında liderliğini sürdüren Renault, 2004 yılına da hızlı başladı. 2003 yılının ilk iki ayından (12 bin adet) 4 kat fazla binek otomobil satışının gerçekleştiği 2004 yılının ilk iki ayında toplam 49 bin 320 adet otomobil satışı yapıldı. Bu pazar dahilinde Renault, özellikle Mégane II ailesinin başarıları ve Türkiye’nin en çok satılan otomobili üvanına sahip olan Clio Symbol satışları ile toplam 9 bin 875 adet binek otomobil satışı gerçekleştirdi ve %20 oranında pazar payı ile en yakın rakibi ile arasındaki farkı 9.3 puana çıkardı.

Binek ve Ticari araç pazarında ise yaklaşık 72 bin adet araç satışı gerçekleştirildi. 2003 yılının aynı dönemine göre 3.5 kat daha fazla satış gerçekleştirilen binek ve ticari araç toplam pazarında ise Renault, özellikle Türk tüketicisi tarafından büyük beğeni ile karşılanan Kangoo Multix satışlarının da etkisiyle %17 oranında pazar payı ile liderliğini sürdürdü.

2004 yılının ilk iki ayında Türkiye’nin en çok satılan otomobili ünvanını ise %8 oranında pazar payları ile Mégane II Sedan ve Clio Symbol paylaştılar.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>