>

DİĞER HABERLER

40 yıl sürecek fotoğraf projesi

Fotoğraf Sanatçısı Muammer Yanmaz, Amerikan Hastanesi’nde 40 yıl sürecek bir fotoğraf projesi başlattı.
 
   
 
 
     
Fotoğraf Sanatçısı Muammer Yanmaz, 40’lı projelerine bir yenisini ekledi. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nin desteğiyle “40 Hayat” fotoğraf projesine başlayan Yanmaz, Amerikan Hastanesi’nde 40 bebeğin doğumlarında fotoğraflarını çekecek. Daha sonra bu fotoğraflar, bir sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Yanmaz, bebekleri ilerleyen yaşlarında da izleyerek belli aralıklarla görüntüleyecek. Böylece, “yaşayan” bir projeye imza atacak. Devam eden projede, şu ana kadar 7 doğum fotoğraflandı.

“40 Hayat” fotoğraf projesinin koordinatörlüğünü Amerikan Hastanesi’nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak çalışan Gülsemin Güloğlu yapıyor. Yanmaz ve Dr. Güloğlu, hayatları izin verdiği takdirde 40 yıl sürecek bu projeyi, ileriki yıllarda genç sanatçılara devretmeyi planlıyorlar.

Portre çalışmalarıyla tanınan Yanmaz, “40 Hayat” projesiyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Yaşama aynı yerde merhaba diyen insanları doğumdan başlayarak yaşamlarının dönüm noktalarında görüntülemek, en büyük hayalimdi. Şimdi Amerikan Hastanesi’nin de desteğiyle hayalim gerçek oluyor. Bu heyecan verici projeyi, yenidoğanlarla çalışmayı seven Dr. Güloğlu ile birlikte yürütmekten mutluluk duyuyorum.”

Kendi stüdyosunda tanıtım fotoğrafçılığı yapan Muammer Yanmaz, bugüne kadar “40 Yönetmen”, “40 İstasyon Paris”, “40 İstasyon New York” gibi, Türkiye’de ve yurtdışında sergilenmiş birçok projeye imza attı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>