>

KÖŞE YAZILARI | GABRIELA OLARU

İstanbul Moda Haftası - Bahar Korçan Defilesi

"İstanbul Moda Haftası’nın yansımaları moda bloglarında devam ederken, bu kervana ben de katılmış bulunuyorum." Gabriela Oana Olaru`nun yeni yazısı...
 
   
 
 
     

Bahar Korçan Defilesi

İstanbul Moda Haftası’nın yansımaları moda bloglarında devam ederken, bu kervana ben de katılmış bulunuyorum.

“Gabi ne alaka her yerden çıkıyorsun” diye soranlarınız var elbet ama cadı olunca insan her yerden çıkar.Şimdik durum şu: 2003 Best Model of Turkey finalistlerinden olunca, ve o yaşlarda modellik yapınca ister istemez bağın kalıyor ve ara sıra podyumda olamasan da izlemek isteyebiliyorsun. Bu ruh hali içerisinde Bahar Korçan defilesinin yolunu tuttum.

Sevgili Burçin ve kocişi Ozgür’de benimle geldiler ve çok eğlenceli bir akşam yaşadık.Diğer defilelere gidemedim,gitmek isterdim ancak çok yoğun olduğumdan sadece Bahar Korçan’a katılabildim. Fuaye alanı oldukça kalabalıktı ve şunu söyleyebilirim: moda blogu yazarları farkedilen tek topluluktular. Tek kelimeyle AŞMIŞLAR, süperler.. İkoncan, Cicimcan vs. sosyetik ablamız moda konusunda birazcık ders alsınlar diyorum.

İVF logolu panoların önünde boy boy fotolar çektirirken kendi kendime “kızım gabi, 29 yaşına geldin neredeyse ama hala 15 yaşında ki çocuk gibi davranıyorsun” dediysem de, kahkalarımı ata ata tırmandım oraya buraya. Eminim k ben de yaşlandığımda rahmetli Aysel Gürel’in versiyonundan olacağım. Hatta annem de boşuna demez”benim tek kankam Aysel Güreldir”diye. Kadıncağız vefat ettiğinden annem öyle bir ağlamıştı ki, bir ara ciddi ciddi arkadaş olduklarını düşünmüştüm.Aslında defileye giderken parlak bir tayt, uzun desenli bir t-shirt ve gri topuklu ayakkabılarımı giymek istedim, saçlarımı da açık bırakmak istedim ama fotolardan da gördüğünüz gibi gayet günlük güneşlik gidiverdim. Kıyafetimin logoyla uyumlu olması ayrı bir komedi, bir an kendimi organizasyonun resmi maskotu gibi hissettim.

Defile çok kalabalıktı ve bizler sağda solda dolanmaktan sıraya giremeyince sona kalıp ayakta izlemek durumunda kaldım. Neyse ki Burçin’i fotoğrafçı kontenjanından basının oraya gönderdik de birimiz rahat rahat izledi. bahar Korçan’ın çok daha başarılı kreasyonlarını gördüğümden (öhöm öhöm eksper konuşuyor), bu defilesi açıkçası biraz hayal kırıklığına uğratmadı değil.Bir ara o podyumun cazibesi anılarımı canlandırdı ve deli gibi orada yürüyen olmak istedim ama o günler mazide kaldı diyerek, defilenin sonunda sevgili Uğurkan Erez’le fotoğraf çekitirip ayak üstü eski günleri yad ettik. Neyse bu sefer yorgundu da aldığım kilolar hakkında yorum yapmadı:)

Acaba 7 kilo verip yeniden biraz podyuma çıksam mı? Yok olmaz yeni nesil hatunlar taş gibi,oraya yakışmam,kendine gel git mutfakta yemek pişir!Tek defile doğal olarak bana yeterli gelmedi ve sanırım sonraki organizasyonda kendime en ön sıradan koltuk ayırtıp,tüm defileleri izleyeceğim. Nasıl hoş olmaz mı?

Bir de Mango’nun defilesine gidip izlemek istiyorum, yetmedi kıyafetlerinden “çalmak” istiyorum. Bunu burada alenen söyledikten sonra Mango’nun defilesine davet edilmeyi çok beklerim değil mi?

Gabriela Olaru
gabrielaolaru@hotmail.com
www.gabrielaolaru.com

 


GABRIELA OLARU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>