>

GÜZELLİK

Kışa Uygun Bakım Sırları

Soğuk havalar cildinizi kurutabilir, dudak ve ellerinizde çatlaklar meydana gelebilir. İşte tüm bunları önlemek için cildinize bakım uygulamaya ihtiyacınız olacak.
 
   
 
 
     

Çarşı-pazardan aldığınız sebze ve meyvelerle cildinizi soğuk günlere hazırlayabilirsiniz. Hem doğal ürünlerden faydalanarak hem de kozmetik ürünlere çok fazla para harcamadan…

LİMON İLE ELLERİNİZİ NEMLENDİRİN

Bir limonu ikiye bölün. Yarısını elinizin arkasına sürün. Limon yüksek oranda sitrik asit ve C vitamini içerir. Bu da doku üretiminin harekete geçmesini sağlar.

Ellerinizde birkaç saniye yanma hissedebilirsiniz; ama ellerinizi nemlendirerek iyi bir sonuç almış olacaksınız.

KURUYAN DUDAKLARA BAL

Bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı şekeri karıştırarak dudaklarınıza sürün. Elde ettiğiniz karışım, kurumuş ve çatlamış dudaklarınızı canlandıracak.

GLİSERİNLİ GÜL SUYU SÜRÜN, ELLERİNİZ ÇATLAMASIN


Doğal gül suyu ile gliserini karıştırın. Çatlak dudak ve elleriniz bu kür ile yeniden canlanacak.

HAVUÇ SUYU KIŞLIK KREMİNİZ OLSUN

Havucu katı meyve sıkacağı ile sıkın. Yarım bardak havuç suyu ile bir çay bardağı zeytinyağını cezveye koyun. Hafif ateşte pişirin. Üstteki yağlı kısmı cildinize sürün. Kışın besleyici krem olarak bu kürü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

KETEN TOHUMU İLE CİLDİNİZ ÇATLAMASIN

Keten tohumu ile gül suyunu karıştırın. Hafif jöle kıvamına gelene kadar oda sıcaklığında bekletin. İçerisindeki antioksidanlar çatlayan cildiniz için iyi gelecek.

DERİYİ BESLEMEK İÇİN LAHANA KÜRÜ

Katı meyve sıkacağı ile lahanayı sıkın ya da blendırdan geçirin. Zeytinyağı ya da Hindistancevizi yağı ile karıştırıp cildinize uygulayın. Elde ettiğiniz bu kürü besleyici krem olarak kullanabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>