>

DİĞER HABERLER

Bahar Korçan Tasarlıyor, FedEx Dünyaya Taşıyor!

Türkiye'nin ünlü moda tasarımcılarından Bahar Korçan'ın koleksiyonları bundan böyle dünyanın lider dağıtım kuruluşu FedEx'le dünyanın dört bir yanına taşınacak.
 
   
 
 
     
Bu işbirliğinin ilk adımı, 12-19 Eylül tarihlerinde yapılacak New York Moda Haftası ile atılacak. Dünya moda sektörünün ve basınının büyük bir ilgiyle izleyeceği bu etkinliğe Bahar Korçan "Sır" adlı defilesiyle katılarak Türk moda tasarımcılığını temsil edecek.

Bahar Korçan'ın tasarımlarını Türkiye'den New York'a taşıyacak olan FedEx Türkiye, Türk modacısını ve tasarımlarını desteklemeye devam ediyor. Bilindiği üzere FedEx Türkiye bundan önce de Türkiye'nin dünya çapında marka olmasına katkıda bulunmak için "Made in Turkey" ve "Exist" dergisi projelerini hayata geçirmişti.

Moda sektöründe 11 yılını başarıyla dolduran Bahar Korçan Türk moda tasarımcılığını dünyaya tanıtan ve diğer tasarımcılarımızı da cesaretlendiren öncü bir kuruluş. Genelini Amerika'dakilerin oluşturduğu dünya çapında 300 dükkana yıllık yaklaşık 2.000 adet gönderim yapacak olan Bahar Korçan, ayrıca bu yıl British Art Council tarafından dünyada destek verilecek 9 tasarımcıdan biri olarak seçildi. 20-25 Eylül tarihleri arasında yapılacak London Fashion Week'e de katılacak olan Bahar Korçan, Avrupa çapında da ismini duyurarak tasarımlarını sergilemeyi hedefliyor.

1973 yılından bu yana uluslararası taşımacılık sektörünün lideri FedEx, 677 uçağı, 44.500 kara aracı, 1800 merkezi ve 200.000 personeliyle her gün 6 milyon gönderinin zamanında ve eksiksiz olarak teslimini gerçekleştiriyor. Bahar Korçan koleksiyonlarının yurtdışı taşıma ve dağıtım hizmetleri, Global ISO 9001 kalite belgesine sahip tek küresel hava taşımacılığı şirketi FedEx tarafından sunulan özel proje ile kapıdan kapıya Express olarak sunulacak. Bu özel proje ile Bahar Korçan ürünlerinin alıcı mağaza raflarına en kısa sürede çıkmasını sağlayan FedEx, hem ürünlerin raftaki sirkülasyon, dolayısı ile satışını artıracak hem de lojistik maliyetlerini minimize etmiş olacaktır.

FedEx Hakkında:
1994 yılında temelleri atılan FedEx Türkiye, faaliyetlerini lisansör ve hizmet ortağı Express Kargo ile sürdürüyor. Başta tekstil sektörü olmak üzere çeşitli ihracatçı kuruluşların sistem ortağı olarak faaliyet gösteren FedEx Türkiye, önde gelen ihracatçı birliklerin faaliyetleri doğrultusunda stratejiler geliştiriyor. FedEx'in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da hizmet verdiği ülkeler arasında sektörün en önemli performans kriteri olan "zamanında teslim"de %97.2'lik oranla 1'inci sırada yer alan FedEx Türkiye, ABD gönderilerinin %75'ini taşıyor. Uluslararası hızlı hava kargo taşımacılığında 212 ülkeye 1800 merkezi, 677 uçağı ve 200.000 çalışanıyla hizmet veren FedEx 1973 yılında kuruldu. 677 uçağı ile sektörün en büyük uçak filosuna sahip olan FedEx, dünyada Global ISO 9001 kalite belgesini almaya hak kazanan ilk küresel hava taşımacılığı şirketi ünvanına sahip bulunuyor. Dünyanın her noktasına hizmet götüren FedEx, teknolojisi ve organizasyonel yapılanmasını hız ve güvenirlik stratejisi üzerine kuruyor.

Bahar Korçan Hakkında:
"İTKİB Türkiye Stilistler" yarışmasında "Natürel" adlı koleksiyonuyla Türkiye birincisi oldu. Bu koleksiyonla moda akımının öncüsü olarak kabul edildi. Türkiye'nin ilk stil bürosunu açtı. Türkiye'de ilk kez uygulanan Atölye-mağaza anlayışı ile ofisini "Bahar Korçan Atölye Mağaza" haline getirerek, yeni bir mağaza anlayışı getirdi. Yeni bir oluşumla ilk kez Amerika ve Almanya pazarlarından başlayan yurtdışına açılım başlatıldı. Yeni oluşumun devamı olarak Kanada ve Japonya, Fransa, Hollanda, Belçika ve †ngiltere pazarlarına da girdi ve başarılı sonuçlar aldı. Bu gelişmelerle birlikte dünyada yaklaşık 190 noktada "Bahar Korçan †stanbul" markalı ürünler satılıyor.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>