>

DİĞER HABERLER

Bilgisayar ve internet’e kadınlardan büyük ilgi...

Kadınlar Bilgisayar Başına Projesi kapsamındaki eğitimler yurt çapında önemli bir katılımla devam ediyor.
 
   
 
 
     
KA.DER’in öncülüğünde başlatılan Kadınlar Bilgisayar Başına Projesi kapsamındaki eğitimler yurt çapında önemli bir katılımla devam ediyor.

KA.DER’in (Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği) öncülüğünde, e-kolay.net, HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu, Final Dershaneleri, Hürriyet İK, Marjinal Reklam ve Tanıtım, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi, Simternet, Intel, Netron Technology Institute ve Microsoft’un sponsorluğunda gerçekleştirilen “Kadınlar Bilgisayar Başına Projesi”nin ikinci etabı tüm yurtta etkin bir katılımla devam ediyor. Tamamen ücretsiz olan bilgisayar ve İnternet eğitimlerine 18 yaşından büyük, okur-yazar her kadın katılabiliyor.

Eğitimler, Mart ve Nisan aylarında da etkin bir katılımla gerçekleştirildi. Mart ve Nisan aylarında toplam 479 kadına KBB eğitimleri verilirken, Ocak ayından bugüne kadar toplam 901 kadın ücretsiz bilgisayar ve İnternet eğitimi aldı.

Yurt Çapında Etkin Katılım

11-Mart’ta EF Dil Okulları Levent Şubesinde 7 kadın; 12-13 Mart tarihlerinde Kadıköy KA.DER Şubesinde 13 kadın, 13 Mart’ta Bahçelievler Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulundaki eğitimlerde 36 kadın bilgisayar ve İnternet eğitimleri aldı. 14-15 Mart tarihlerinde Kadıköy KA.DER'de 16 kadın, 20 Mart’ta Bahçelievler'de 24 kadın, 16-17 Mart Kadıköy KA.DER'de 12 kadın, 3 Nisan?da Bahçelievler'de 29 kadın, 5-6 Nisan tarihlerinde Pendik Bil Dersanesin'de 13 kadın, 9 Nisan?da Bahçelievler'de 28 kadın, 12-13 Nisan tarihlerinde Netron'da 25 kadın, 11-12 Nisan tarihinde Pendik'te 16 kadına ücretsiz bilgisayar ve İnternet eğitimi verildi. Denizli KA.DER Şubesinin girişimiyle, Abalıoğlu Vakfı’nda yapılan eğitimlerde ise 60 kadın eğitim almış olup buradaki eğitimlere halen devam ediliyor. Ayrıca, Antalya?da yapılan eğitimlerde de 200 kadın bilgisayar ve İnternet’in temel adımlarını öğrendi.

Eğitimlere önümüzdeki günlerde Adıyaman, Uşak, Diyarbakır ve Van illerinde de devam edilecek. Eğitimler hakkında bilgi almak için 0212 478 08 08 no?lu telefon aranabilir ya da www.e-kadin.net ziyaret edilebilir.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>