>

KÜLTÜR-SANAT

“Benim Kasam Bacak Aram”

Düşleri elinden alınan, hayat çizgisinde karşılaştığı tüm insanları bilerek ve isteyerek kendi cehennemine sürükleyen bir insan, kaç kişinin yaşamını altüst edebilirdi ki?
 
   
 
 
     
Cevabını GOA Yayıncılık’ın yeni kitabında bulabilirsiniz.

Pınar Sarp, ilk romanı için gerçek bir hayatı seçti. Avukat annesinden dinlediği bu öykünün anlatılması gerektiğine inandı ve bu gerçekleri kaleme aldı. GOA Yayıncılık, Pınar Sarp’ın uzun yıllar boyu dinlediği bu gerçeği şimdi kitapseverlere sunuyor.


Pınar Sarp; Ankara’daki bir genelev patronunu, bir belediye başkanını ve bir köşe yazarını çemberine alan “Benim Kasam Bacak Aram”da, Türkiye’de yaşanmış hırs, intikam ve siyaset dolu gerçek bir olayı roman kurgusunda okuyucusuyla paylaşıyor. Bazen kirlenmeden, kirli paranın emeği olmadan tek başına bazı koltuklara sahip olunamayacağını anlatan roman, birçoğumuza hayatı yeni baştan sorgulatıyor. Yıllarca dinlediği hikâyeyi romanlaştıran Pınar Sarp, kazananı da kaybedeni de belli olmayan bir davanın sorularına yanıt arıyor.

Pınar Sarp’ın ilk kitabı olan 304 sayfalık “Benim Kasam Bacak Aram”, GOA Yayıncılık’ın sunumuyla Türkiye’de 600’ü aşkın noktada 15 YTL’den tüketiciye ulaşıyor.

Pınar Sarp
1987 yılında Vehbi Koç Vakfı'nın açmış olduğu öykü yarışmasında Çözümsüz adlı öyküsüyle ikincilik, 1988 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Kısa Metrajlı Film Senaryosu Yarışması’nda mansiyon, 2005 yılında Gila Kohen Öykü Yarışması’nda Emanet Mektup adlı öyküsüyle birincilik ödülü aldı. Çeşitli dergi ve gazetelerde de öyküleri yayınlanan Sarp’ın yazdığı çocuk öyküleri TRT'de çizgi film olarak yayınlandı. Pınar Sarp evli ve iki çocuk annesi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>