>

DİĞER HABERLER

Boğa Burcu 2009 Yılı Yorumu

Boğa Burcu 2009 Yılı Yorumu'da neler bekliyor? Aşk hayatı nasıl olacak? İşte Boğa burcunun 2008 takvimi...
 
   
 
 
     
BOĞA BURCU 2009 YILI YORUMU

Jüpiter Genel Etkileri:

Sevgili Boğalar, şans ve bolluk, genişleme ve büyüme gezegeni Jüpiter, 5 Ocak 2009 tarihi itibariyle mesleki girişim, toplum içindeki yeriniz ve kariyer hayatınızla alakalı yaşam evinizde transitine başlayacak. Bu enerjinin siz Boğalar için anlamı herşeyden önce daha özgür seçimlerde bulunma şansı ve kendinizi bu yönde hazırlama dönemi olarak değer taşıyor. Jüpiterin bireysellik rüzgarında ilerlemek için, siz Boğalar öncelikle değişime açık, yenileşmeye hazır, gruplar içinde kendinizi göstermeye hevesli olmanız gerekiyor. Yani artık geleneksel düşünmekten öte, daha evrensel ve daha modern akımlara öncelik tanımanız lazım. Bu yolda başarıyla ilerlemenin en önemli sırrı, eskinin yerine yenisini koyabilmekten geçiyor. Bilirsiniz siz Boğalar kendi bildiğiniz ve sağlamlığına inandığınız yöntemlerle hareket etmekten yanasınızdır. 2009 yılında ise, dış dünyaya açılmayı, gerektiği zamanlarda risk almayı deneyimleyecek ve bu yolda Jüpiterin size uzattığı eli tutarak farklı ufukları keşfetmeyi öğreneceksiniz. İşte tam bu noktada gönüllü olmanız, tarafsız bir şekilde olayları değerlendirmeniz ve izlediğiniz yol ve yöntemleri sorgulayarak yeni yollar araştırmanız gerekiyor. Sınırlama ve yasaklara aldırmadığınız, bilinçli ve mantıklı bir şekilde zekice çalıştığınız, önünüzdeki değişime ayak uydurduğunuz zaman göreceksiniz ki, Jüpiter size yepyeni olanaklar sunmuş. Yaratıcılık ve özgür çalışma ortamı, yeniliklerin uygulandığı alanlar, büyük kitlelere ulaşma, aynı amacı paylaştığınız diğer kişilerle bir araya gelme, bulunduğunuz alanda yapılacak yeni değişimlerle ayak uydurma veya böyle ortamlarda görev alma, liderlik gücünüzü diğer insanların gelişimi ve büyümesi adına kullanma, ortak bir birlik altında sesinizi duyurma gibi geniş bir yelpazenin içinde yer alabilirsiniz. Yeni bir dünyanın kapısından içeri girebilmek için, öncelikle alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirmeli ve çağa ayak uydurmaya çalışmalısınız. 2009 yılında Jüpiter gezegeni 15 Haziran-13 Ekim tarihleri arasında geri harekette olacağı için bu süre içinde mesleki hayatınızla alakalı konuları gözden geçirebilir, eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu dönemlerde ani kararlardan sakınılmalı, rutin gidişe ayak uydurulmalıdır.

Satürn Genel Etkileri:

Satürn gezegeni 29 Ekim 2009 tarihine kadar Başak burcundaki seyrini devam ettiriyor. Bu tarih itibariyle Terazi burcuna girerek Kasım ve Aralık aylarını Terazi burcunda geçirecektir. Satürn bu tarihe kadar yine aşk hayatınız, yaratıcılık gerektiren faaliyetleriniz, çocuklarınızla alakalı konularda geçen yıl olduğu gibi, sizi disiplin altına almaya devam ediyor. Satürn gezegeni 2 Eylül 2007 tarihinden bu yana Başak burcunda ilerlemekte. O tarihten bu yana, sizleri aşk konusunda daha bilinçli hareket etmeye teşvik ederken, yaşattığı sıkıntılı durumlarla, öncelikle kendi sınırlarınızı kabul etmenizi, sorumluluk içinde hareket etmenizi istiyor. Yani Aşk hayatınız o tarihten bu yana pek şeker geçmiyor. Karşılaştığınız insanlar ve yaşadığınız ilişkiler yoluyla veya çocuklarınız vasıtasıyla oldukça baskı altındasınız. Fakat burada sizi zorlayan sebeplerin, yanlış seçimleriniz konusunda inat etmeniz olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

Bu süreç bittiğinde, sizler geriye dönüp baktığınızda, bu etki altında yaşadığınız sorunların ve sıkıntıların, aslında kendinizi geliştirmeniz ve bundan sonrasında daha iyi seçimler yaşamınız adına ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişiler veya yaşadığınız ilişkinizdeki sorunların, sizin kendi gerçeğinize ulaşmanızdaki önemini lütfen unutmayınız. 29 Ekim 2009 tarihine kadar da bu böyle devam edecek. Tabi bu sene Jüpiterin Kova burcu seyri nedeniyle iş hayatınızla alakalı konularda daha meşgul olmanız mümkün. Çünkü kendinizi toplum içinde ifade etmeniz ve yenileşmeniz gerekiyor. Bu nedenle Satürn gezegeninin dersleri konusunda geçen yıl oranla biraz daha iç gözlemde bulunmanız gerekebilir. Özellikle bu iç gözlem 31 Aralık 2008-15 Mayıs 2009 tarihindeki Satürn geri hareketinde çok daha fazla olabilir. Ben buna onarım süreci olarak görüyor ve aşk hayatınızı ve ifade gücünüzü yeniden güçlendirmeniz adına önemli olduğunu düşünüyorum. Yani bir yandan dış dünyada kendinizi mesleki olarak ifade etmeye çalışırken, aşk hayatınızla ilgili meselelerde düzenlemelerde bulunmaya devam etmeniz son derece önemli.

Uranüs Genel Etkileri:

Uranüs gezegeni ise 2003 yılından bu yana ileriye yönelik hedefler ve arkadaşlık evinizdeki transitini sürdürmeye devam ediyor. Bu yaşam alanında son derece güçlü olan Uranüs, Balık burcunda seyrettiği için dikkatli olmak gerekiyor. Yani gelişimlere açık olmanız gerekirken, bağımlılıklarınızın kafanızı karıştırmasına izin vermemek lazım. 2011 yılına dek devam edecek bu etki altında, hedefleriniz konusunda geçmişte yaşanan bazı sıkıntıların etkisi altında kalarak hareket etmemeli, kendi amaçlarınıza uygun bir şekilde yol almayı unutmamalısınız. Bu yıl 19 derece Balıkta ilerlemesini sürdürecek ve ileri geri hareketleriyle 23 derece pozisyonuna kadar gelecek Uranüs(bir gezegen bir burçta 30 derece ilerler) bu yıl özellikle 8-14 Mayıs doğumlu Boğa burçlarını değişim konusunda daha fazla etkileyebilir. Sabit düşünmemek değişime ayak uydurmak gerekiyor.

Neptün Genel Etkileri:

Neptün gezegeninin Kova burcundaki ilerleyişi 1998- 2012 yılları arasında devam edeceğinden bu yıl da, mesleki konularda özellikle kararsızlıktan uzak durarak, kendi yaşam rotanızda ilerlemeniz gerekiyor. Farklılıklarınızı ortaya koyarken kafanızın karışmasına gerek yok. Hangi alanda sesinizi duyurmak ve kariyer edinmek istiyorsanız, öncelikle o alanı belirleyecek, azim ve kararlılıkla ilerlemeye çalışacaksınız. Güncel akımları takip etmeli, kendinizden fedakarlıkta bulunmadan gerçekçi bir şekilde yol almalısınız.

Pluto Genel Etkileri:

Kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni hatırlarsanız, 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcunda seyrine başlamış ve Haziran 2008 tarihinde geri hareketle tekrar Yay burcuna dönmüştü. İşte şimdi 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcuna düz hareketle girmek üzere. 27 Kasım tarihi itibariyle başlayacak bu enerji hakkında geniş bir bilgiyi hatırlarsanız köşemizde sizlere sunmuştuk. Şimdi tekrar o satırları hatırlayalım.

Yaşamınızı yeni bir bakış açısı altında değerlendirmenizde etkili olacak Pluto transiti, 2024 yılı sonlarına kadar Oğlak burcundaki konumunu sürdürecektir. Astrolojik yapısı gereği son derece yavaş ilerlediği için kimi aylarda ve yıllarda etkinliği daha fazla olmaktadır. Bu süreçte siz Boğalar öncelikle inancınız, hayat görüşünüz ve yaşadığınız bazı deneyimler sayesinde yenilenecek ve kendi kimliğinizi yeniden oluşturmayı öğreneceksiniz. Bu öğrenme esnasında Plutonun doğası gereği içsel baskı gayet etkili olduğundan ister istemez belirli bir ideal oluşturmalı ve hedef belirlemelisiniz.

Kimileriniz bu süreçte dini inancınız ve yaşam felsefenizi yeniden oluşturarak, hayata daha farklı gözlerle bakmaya başlayabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, ilerlediğiniz yolun en doğru yol olduğunu iddia ederek bir takım yanlış yollara girerek yaptıklarınızı savunmamak olmalıdır. Pluto gezegeninin verdiği enerji ve kuvvet doğru yönde, faydalı bir şekilde kullanılmayıp dogmatik ve fanatik görüşlülüğe dönüşürse bilin ki en çok zararı kendinize verebilirsiniz. Hayat şimdi size yenilenmeniz adına enerj sunarken bir yandan da içsel baskılar uygulayarak kendi kendinizle olan barışıklığınızı, iradenizi sınamakta olacaktır. kendinize öyle bir hedef bulmalısınız ki ve bu hedefi gerçekleştireceğinize dair öyle bir inanç geliştirmelisiniz ki, yolunuza çıkabilecek yanlış insanlar, zorlu olaylar ve kadersel durumlar sizi yine de etkilemesin.

Öncelikle kendinizi gözden geçirerek, ne durumdasın, ne yöne gitmektesiniz, amacınız nedir ve neler yapmak istiyorsunuz? Sorularına cevap bulmalısınız. Yaşamın içindeki maddi ve manevi tüm zorluklara karşın, azimle yol almalısınız. Bunun için size gerekli olan en önemli destek, içinizdeki ruhsal gücünüz ve inancınızdır. Ne övgüler sizi şımartmalı, ne de yargılamalar sizi yıldırmalı. Başkaları bir çok şekilde karşınıza çıkarak sizi yolunuzdan çevirmeye kalksa da, eğer amacınız belli ve sizin için en doğrusu ise bilin ki, bilinmeyen birçok güç size destek olacaktır. Eğer siz farklı fikirlere aldırmadan bütünlüğünüzü bozmadan yolunuzda ilerlemeye kararlı iseniz, biliniz ki bu süreç sonunda şu anki konumunuzdan çok daha yüksek yerlerde olacaksınız.

2009 yılı Aşk Hayatınız ve İlişkiler Takviminiz

3 Ocak-2 Şubat ve 10 Nisan-17 Nisan : aşk konusunda fedakarlık, özveri ve empatik titreşimler. Aşkta sakin fakat güçlü yansımalara sahip bir dönem.

6 Haziran-4 Temmuz : Aşkta en olumlu devre. Şanslı zaman. Yeni bir aşk. İlişkinizde olumlu zaman. Sevgiyi yüreğinizin içinde büyütme geliştirme dönemi.

21 Eylül-14 Ekim : ince eleyip sık dokuma zamanı. Aşk konusunda daha mükemmeli isteme ve arzulama dönemi. Seçicilik oldukça yüksek.

8 Kasım-1 Aralık : ikili ilişkilerde dengeleme zamanı ve özellikle ciddi ilişkiniz açısından dikkatli olunması gereken zaman dilimi. Çekişmek yerine uzlaşı içinde olmalı, farklılıklarınıza saygı göstermelisiniz.

Yılın aşk konusunda en uygun tarihleri : 24 Nisan ve 18 Eylül

Bu iki tarih sizler için yeni bir aşk, yeni bir gelişme ve aşk konusunda yılın en önemli iki tarihi.

2009 yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz

1 Ocak-11 Ocak-1 Şubat: özellikle mesleki alandaki iletişime dikkat. Gecikmeler ve tersliklere hazırlıklı olmalı, bu devrelerde yeni girişimlerde bulunmak yerine beklemede kalarak durumları gözden geçirmeli. Ani kararlardan uzak durmalı.

21 Ocak-13 Şubat : iletişim konusunda ciddiyet ve kararlılık zamanı. İş hayatıyla ilgili görüşmeler. Eğitim hayatında olanlar için bazı durumların gözden geçirilmesi ve düzenlemelerde bulunulması.

9 Nisan-30 Nisan : İletişim açısından yılın en olumlu günleri. Mesleki konuşmalar, görüşmelerde başarı

14 Mayıs -30 Mayıs- 13 Haziran : iletişim konusunda olumlu dönem.

22 Haziran : iletişim evinizde oluşacak yeniay enerjisi

28 Ekim-15 Kasım : partnerinizle aranızdaki iletişime dikkat. Takıntılı düşüncelerden uzak durmalı.

2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz

11 Ocak-1 Şubat : kariyerinizle alakalı her konuda bekleme zamanı. Ani kararlar verilmemeli.

20 Ocak-18 Şubat : mesleki alanda kendinizi gösterme ve yenilik zamanı

26 Ocak : Kariyer evinizde oluşan yeniay enerjisi, mesleki konularda sizi destekleyici.

4 Şubat-14 Mart : İş hayatında ilerleme ve şans dönemi. Projelerin hayata geçirilmesi.

20 Nisan-21 Mayıs : Yaş döneminiz. Fiziksel canlılık, girişim ve kendinizi gayet güçlü ifade edebilme. Cesaret, aktivite ve güven zamanı

31 Mayıs-11 Temmuz : İş hayatınız ve girişimlerinizde cesaret zamanı.

23 Eylül-22 Ekim: iş hayatının gündelik temposunda yoğunluk ve dengeleme zamanı.

23 Ekim-21 Kasım : ortaklık ilişkisi, sözleşmelerde konusunda dikkat zamanı.

2009 Yılı Finansal Takviminiz

6 Mayıs-30 Mayıs: Merkür geri hareket dönemi. Finansal konularda ani girişim ve harcamalarda uzak durulmalı. Herşey gözden geçirilmeli.

21 Mayıs-21 Haziran : Finansal konulara eğilme ve kendini ifade etme dürtüsü. Kararsızlıktan uzak durulmalı. Bunlara dikkat edilirse şanslı bir dönem.

24 Mayıs : Finans evinizde oluşacak yeniay enerjisi : maddi anlamda hareketlilik, aktivite, şans zamanı

7 Haziran : Dolunay zamanı, kesinlikle dikkatli olmalı. paranıza sahip çıkın. Kredi ve borç konularında kesinlikle ihmalkarlık yapmayın. Güvenliğinize dikkat edin.

14 Haziran-2 Temmuz : Parasal konularda hızlılık, görüşmeler. Karar vermekte zorlanma.

5 Temmuz-31 Temmuz : Para konusunda değişken düşünceler. Mantıklı hareket etmek gerekiyor. Aynı anda iki ayrı işten gelir elde etme.

12 Temmuz -24 Ağustos : Finansal konularda görüşmeler, aşırı hızlılık, kararsızlıktan uzak durulmalıdır. İş seyahatleri ve yoğun görüşmeler.

22 Kasım-21 Aralık : Parasal konularda beklentiler. Başvurular, girişimler. Abartılı kararlardan uzak durulmalıdır.

2009 Yılı Sağlık Takviminiz

20 Ocak-18 Şubat : Enerji düşüklüğü. Sağlığınıza dikkat.

22 Temmuz-23 Ağustos : Enerji düşüklüğü ve stres.

23 Eylül-21 Kasım : Çalışma hayatının ön plana gelmesi ve ilişkinizle alakalı konulardaki yoğunluk nedeniyle enerjinin düşük olduğu zaman dilimi. Gerilim ve strese karşı dikkat.

2009 yılının Siz Boğa burcu mensuplarına başarı, huzur, sağlık ve bol kazanç getirmesini diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>