>

DİĞER HABERLER

"Büyük Balık" yüzükleri yuttu.

"Büyük Balık", son üç haftanın lideri Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmini bir numaradaki yerinden indirerek, hafta sonunun bir numarası oldu.
 
   
 
 
     
ABD’de vizyona girdiği 9–11 Ocak tarihleri arasındaki ilk üç günde 14,5 milyon dolar (yaklaşık 20 Trilyon TL)
hasılat elde eden BÜYÜK BALIK, son üç haftanın lideri YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: KRALIN DÖNܪܒnü bir numaradaki yerinden indirerek, hafta sonunun bir numarası oldu.

Yönetmen Tim Burton’ın başrollerinde Ewan McGregor,
Albert Finney, Billy Crudup, Jessica Lange, Helena Bonham Carter, Alison Lohman, Robert Guillaume, Marion Cotillard, Steve Buscemi ve Danny DeVito gibi usta oyuncuların yer aldığı, akıl almaz, mistik bir serüveni anlatan son filmi BÜYÜK BALIK, ABD’de hafta sonunun en çok izlenen filmi oldu.

Vizyon sahibi yönetmen Tim Burton’ın hayal gücü bu kez de fantezi yönünden zengin bir aile draması olan “Büyük Balık”ı yarattı.

Hem gerçek, hem de abartılı hikayelerin bir örümcek ağı gibi dokunduğu, “Büyük Balık” Edward Bloom (Albert Finney/Ewan McGregor) ile onu sevenlerin hikayesi. Her söylediğine kendisi de her zaman inanmamakla birlikte, Edward için önemli olan aslında hikaye anlatmaktır.

Erken doğduğu için gelişim bozukluğu olan ve bu yüzden 8 yaşında yatağa hapsolmuş bir çocuk olarak, Edward, “Dünya Kitabı Ansiklopedisi” tamamını okuyarak kendini oyalar. Özellikle dikkatini çeken şey, “kırmızı havuz balığı” hakkındaki bir makale olur. Makalede, “Havuz balığı küçük bir kasede tutulduğu takdirde küçük kalır. Daha büyük bir akvaryumda beslendiğinde ise boyutları üç dört kat artabilir” yazmaktadır.

10 yıl sonra, Ashton Güney Kaliforniya’nın en popüler genç adamlarından biri hâline gelen Edward, büyüyebilmek için, havuz balığı gibi evden ayrılıp dünyayı keşfetmesi gerektiğini fark eder. Ve böylece, akıl almaz, mistik bir serüvene başlar.

“Büyük Balık” ülkemizde Mart 2004’te vizyona girecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>