>

DİĞER HABERLER

Çalışanları Öğle Yemeği Rahatlatıyor!

Avrupa’da çalışanlarla gerçekleştirdiği ‘Memnuniyet ve Motivasyon’ anket çalışmasına bu yıl Türkiye de dahil oldu.
 
   
 
 
     

IPSOS Araştırma şirketinin yürüttüğü araştırmanın sonuçlarına göre; Türk çalışanlar için işverenlerin sağladığı sosyal avantajlar motivasyonu yükseltiyor.

13.600 Avrupalı çalışanla gerçekleştirilen çalışmaya göre Avrupalı çalışanlar, Türk çalışanlara göre işleri söz konusu olduğunda, daha iyimser. Ankete katılan Türk çalışanların neredeyse yarısının en önemli mesleki kaygısı ‘işi elinde tutma’ ve ‘işe harcanan zaman’… Ancak bu tablo içinde, işverenin sağladığı sosyal hak ve avantajlar çalışanlar için adeta birer can simidi görevi görüyor.

Araştırmaya göre Türk çalışanların işverenden en belirgin beklentisi, öğle yemeğinde yemek verilmesi ve sağlık sigortası…Türk çalışanların büyük çoğunluğu (yaklaşık %60) bu avantajların günlük hayatlarını iyileştirmek için “en” ilgi çekici avantajları oluşturduğunu ve işteki hayat kalitelerini olumlu etkilediğini düşünüyor. Çalışanlar yeni bir işletmede işe başlarken de en çok sosyal avantajlara önem veriyor.(Ankete katılanların yüzde 52’si)

İşverenin öncelikle müdahil olması beklenen sosyal avantajlar içinde ‘öğle yemeği’ ilk sırada…Ankete katılan çalışanların %54’ü Kantin’den yararlanıyor. Bunu %26 ile Yemek kartı ve %18’le Yemek fişi takip ediyor. Öğle yemeğinde kantinden yararlananların %69’u bu hizmetten memnunken; Yemek Fişleri ve Yemek Kartı kullananlarda bu oran %72’ye çıkıyor. Yemek fişleri ve kartı çalışanlara daha fazla alternatif sunmasıyla daha cazip bulunuyor. Ayrıca kullanımlarının sadece öğle yemeği ile sınırlı olmaması da günlük hayatlarını iyileştirmek için bir avantaj olarak görülüyor.

Firmalar Kazançlı, Çalışanlar Mutlu

1992 yılında ilk uluslararası firma olarak Türkiye pazarına giren Ticket Restaurant markası, 2010’dan bu yana Edenred ismiyle faaliyet gösteriyor. 42 ülkede çalışanların hayatını kolaylaştıran çözümler üreten Edenred çatı markası altında Ticket Restaurant, Ticket Business Fuel, Ticket Compliments, Ticket Plus, Ticket Service ve Red Club markaları yer alıyor.

Yeni bir işletmeye girmeden önce; verilen sosyal hakları, kariyerinde ilerleme olanaklarından daha ön sıraya koyan ve önemseyen çalışanlar, işvereninden öncelik olarak da ‘öğle yemeği ‘ vermesini bekliyor. Bunu sağlık önlemleri ve ulaşım yardımı takip ediyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>