>

DİĞER HABERLER

Cep Telefonu garantisinde yenilik.

Üretici garantisi kapsamı dışındaki bozulmalarda , çalınma, ıslanma, kırılma, düşürme, hatalı kullanım gibi birçok alanda tüketicinin yanında yer alıyor...
 
   
 
 
     
GARANTEX’İN GENİŞ KAPSAMLI GÜVENCESİ VE RAHATLIĞI VAR

Yeni cep telefonları için üretici firmalar tarafından sunulan orijinal garantinin bile çok daha ötesindeki kapsamı, ikinci el cep telefonları için sunduğu garanti hizmeti ve kullanıcıları için hayatı kolaylaştıran servisleri ile Türkiye’nin hayatında artık Garantex
güvencesi var.

Garantex; üretim hatalarında, üretici garantisi kapsamı dışındaki bozulmalarda ve hatta çalınma, ıslanma, kırılma, düşürme, hatalı kullanım gibi birçok alanda tüketicinin yanında yer alıyor.

Türkiye’de cep telefonu kullanıcıları için yeni bir dönem başlatan Garantex; Motorola, Nokia, Panasonic, Samsung, Siemens, Sony-Ericsson gibi birçok markanın yeni ve ikinci el cep telefonlarına yönelik genişletilmiş bir cep telefonu garanti sistemi. Yeni cep telefonları için üreticilerinin yasal zorunluluk gereği sundukları garantinin kapsamını genişleten Garantex, ikinci el için ise bugüne kadar söz konusu olmayan garanti kavramını hizmete sunuyor.

Neleri kapsıyor?

Garantex Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Akkoyunlu, Garantex’in geniş kapsamı ile ilgili yaptığı açıklamalarda: “Garantex’i GSM sektöründeki geçmiş verilere, tüketici araştırmalarına dayanarak, kullanıcıların en sık karşılaştıkları arıza ve hasarlara karşı en ekonomik şekilde korumak ve en uygun çözümleri sunmak üzere oluşturduk. Bu doğrultuda kullanıcı hataları, üretim hataları, üretici garantisi kapsamı dışındaki bozulmalar, çalınma, ıslanma, kırılma, düşürme, ihmal, dikkatsizlik, sabotaj, orijinal yazılımlardan oluşan software hataları, yangın ve her çeşit patlama sonucu cep telefonunda oluşabilecek tüm mekanik ve elektronik arızaları kapsamımıza aldık. Tüm bu durumlara karşı, kullanıcılarımıza tercih ettikleri paket limiti dahilinde, garanti süresi boyunca ücretsiz tamir ve yedek parça değişimi hizmetleri sunuyoruz. Yapılan tüm bakım ve yedek parça değişimi gibi işlemler kart limitinden düşürülüyor. Üstelik cep telefonları Garantex kapsamındayken limit dahilinde servis hizmeti alma sayısında herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. Cep telefonunuz ister 1 kere ister 100 kere arızalansın, garanti limiti dahilinde ücretsiz olarak servis alabilir.” ifadelerini kullandı.

Kolaylığın ve rahatlığın yeni adı: Garantex
Bahri Akkoyunlu açıklamalarında Garantex’in güvence kapsamı kadar güçlü hizmet altyapısının ve hayatı kolaylaştıran çözümlerinin de altını çizdi. Akkoyunlu bu çözümlerle ilgili olarak şunları aktardı: “Garantex kart sahipleri için cep telefonlarında oluşabilecek sorunlar artık hayatlarında sorun teşkil etmiyor. Tüketici memnuniyeti konusunda üstün bir teknolojik alt yapıya sahip olan Garantex, kullanıcılarına tek merkezden Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar kolay ve sorunsuz hizmet güvencesi sunuyor. Türkiye’nin herhangi bir noktasındaki bir Garantex kart sahibi, cep telefonun arızalanması durumunda servise gitmek zorunda kalmıyor. Sorunlu telefon, Garantex kurye hizmeti ile sorunun bildirildiği gün içerisinde kullanıcıdan alınıyor ve hızla yetkili servise iletiliyor. Sorun giderildikten sonra telefonu yine kullanıcının bulunduğu noktaya teslim ediliyor. Üstelik tüm süreçler tek bir merkezden takip edildiği için kart sahipleri gelişmeler hakkında diledikleri zaman sorunsuz biçimde bilgi alabiliyorlar. Garantex kullanıcıları iletişimlerinin kesintiye uğramaması için dilerlerse telefonlarının serviste bulunduğu süre içerisinde Garantex kiralık cihaz hizmetinden de yararlanabiliyorlar. Cihazları onarılamayacak bir hasara uğradıysa yine Garantex kartı limiti dahilinde yenisiyle değiştirilebiliyor. Üstelik kullanıcımız cep telefonunu satmak isterse cihazını Garantex ile birlikte devredebiliyor ki bu da hem satan hem de satın alan kullanıcı için avantaj anlamına geliyor.”Garantex güvence paketlerine nasıl sahip olabilirsiniz?

Garantex güvencesini tercih eden kullanıcıların tek yapmaları gereken, bir Garantex satış noktasından yaklaşık 25 milyon karşılığında alabilecekleri ve telefonlarını 120 Euro’luk limitiyle güvence altına alan iki Garantex hizmet paketinden birini tercih etmek. Hizmet paketleri arasında yer alan Garantex I , üretim ve kullanıcı, Garantex II ise kullanıcı hatalarını kapsamına alıyor.

Hizmet paketlerinden birini satın alan kullanıcılar sadece bir telefon görüşmesiyle veya www.garantex.com.tr üzerinden sisteme kayıt oluyorlar. Kullanıcılar ihtiyaç duymaları halinde sisteme kayıt olurken, ek ücret karşılığında tercih ettikleri Garantex hizmet paketlerinin limitini 200 ya da 300 Euro’ya çıkarabiliyorlar ve isteğe bağlı olarak çalınmayı da kart kapsamına dahil edebiliyorlar. Bu görüşme sonrasında kullanıcı tarafından yenilenene kadar
1 yıllık garanti süresi başlamış oluyor.

Garantex'e www.garantex.com.tr internet adresinden 24 saat veya haftanın 6 günü (Pazartesi-Cumartesi) 09:00 ile 18:00 saatleri arasında 0212 216 33 17 numaralı Garantex Hizmet Hattı'ndan ulaşılabiliyor. Garantex'in sunduğu hizmetlerin tümü Türkiye'nin önde gelen sigorta şirketlerinden Batı Sigorta A.Ş. tarafından teminat altına alınmıştır. Teleservice, Tekofaks Servis ve Modeksan, Garantex genişletilmiş cep telefonu garanti sisteminin çözüm ortakları arasında yer alıyor.

Hayat yoğunluğu içerisinde cep telefonlarımızın karşılaştığı problemler için ekstra zaman ayırmak, süreçleri takip etmek için birçok nokta ile konuşmak, sonuçsuz koşuşturmacalar ve sorunu gidermek için karşımıza çıkan bilinmezlikler Garantex ile tamamen ortadan kalkıyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>