>

DİĞER HABERLER

Dunlop Bayanlar Güvenli Sürüş Kupasında Final Heyecanı!

Dünyanın en ünlü lastik markalarından Dunlop, "Bayanlar Güvenli Sürüş Kupası"nın ikincisini, 4 Ekim 2003, Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirdi.
 
   
 
 
     
Dunlop "Bayanlar Güvenli Sürüş Kupası"nın
İkincisi Ankara’da Gerçekleşti!

60 bayanın yarıştığı Dunlop "Bayanlar Güvenli Sürüş Kupası"nda eğlencenin yanında ana amaç, bayan sürücüleri lastiğin güvenli sürüşteki önemli rolü hakkında bilinçlendirmekti…

Dünyanın en ünlü lastik markalarından Dunlop tarafından, Türkiye’de ilk olarak Haziran 2003’te İstanbul’da düzenlenen "Bayanlar Güvenli Sürüş Kupası"nın ikincisi, 4 Ekim 2003, Cumartesi günü Ankara’da gerçekleşti. Yarışta, birinciliği, 9 kapı numarasıyla yarışan Didem Antep-Mine Yaşar ikilisi alırken; ikinciliği, 6 kapı numarasıyla yarışan Seçil Ekinci-Nevzer Alpertan; üçüncülüğü ise 7 kapı numarasıyla yarışan Afife Öncü-Tuna Güçdemir aldı.

Yarış, sadece en iyi zamana sahip olmakla değil, trafik kurallarına uyum ve yarış sonrası sürücülere uygulanan kısa ve eğlenceli testte gösterilen başarıyla da değerlendirildi. 21-50 yaş arası, B tipi ehliyeti olan 30 bayan sürücü, co-pilotlarıyla kendilerine verilen adresi, trafik kurallarına uyarak bulmaya çalıştılar. Startın verildiği Bilkent Otel’de ilk bulacakları adresi alan sürücülere, ilk gittikleri adreste bulmaları gereken bir sonraki adres verildi. Sürücüler, birer yardımcı co-pilotla katıldıkları yarışta, üç adresi hatasız ve zamanında bulmaya çalıştılar. Yol boyunca kritik noktalarda bulunan "gizli gözlemciler" ise yarışmacıları takip ederek trafik kurallarına uyup uymadıklarını izledi. Eğlenceli geçen adres bulma yarışının sonunda, lastiğin güvenli sürüşteki önemi konusunda sürücülerin bilinçlendirilmesi amacıyla bir de test sınavı uygulandı.

İlk üçe giren bayanlara kupa ve bir set Dunlop lastik, co-pilotlarına da Dunlop özel indirim çeki verildi. Ayrıca, tüm katılımcılara özel hediyelerin verildiği kupayı başarıyla bitirenlere Dunlop tarafından özel sertifikalar verildi.

Dunlop Türkiye Genel Müdürü Harish Khosla, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Dunlop Bayanlar Güvenli Sürüş Kupası’nı önümüzdeki aylarda Türkiye’nin diğer illerinde de düzenleyerek, Türkiye çapında ve geleneksel hale getirmek istiyoruz. Kupa’nın İstanbul’da gerçekleştirilen ilk ayağı büyük bir ilgi görmüştü. Ankara’da bu ilginin daha da büyüdüğünü görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kupanın üçüncü ayağını da ay sonunda İzmir’de düzenleyeceğiz. Amacımız, bayanların iyi birer sürücü olduğunu kanıtlarken, lastiğin emniyetli sürüş için önemini bayan sürücülerimize göstermek ve onlarla birlikte hoşça zaman geçirmek" dedi.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>