>

DİĞER HABERLER

Eğlence sektörü borsayı renklendirdi.

Eğlence sektörü borsayı renklendirdi. AFM sinemaları başarıyla halka arz edildi
 
   
 
 
     
AFM Uluslararası Film Prodüksiyon ve Sanayi Tic. A.Ş.’nin 5.125.000.000.000 TL TL'lık sermayesinin, %35,01'ine karşılık gelen 1.794.008.501.000 TL nominal değerli hisse senedinin 14.500.-TL fiyattan 12-13.10.2004 tarihleri arasında halka arzı başarıyla gerçekleştirilmiştir. AFM hisselerine toplam 1,7 kat talep gelmiştir. AFM Sinemaları hisse senetleri İMKB’de 19 Ekim 2004 Salı günü işlem görmeye başlayacaktır.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. liderliğinde 18 aracı kurumun katılımı ile oluşturulan konsorsiyum, hisse senetlerinin %50’sini yurtiçi yatırımcılara %50’sini yurtdışı yatırımcılara satmıştır.

AFM’nin sektördeki lider ve öncü konumu yatırımcılar tarafından büyük ilgi ile karşılanmıştır. Şirketin hızlı büyüme potansiyeli, salon, seyirci ve gişe hasılatı bazında pazar lideri konumu, yüksek kârlılığı gibi güçlü yönleri ve ileriye yönelik stratejileri halka arz sürecini pozitif olarak etkilemiş ve Türkiye’nin en yaygın sinema salonuna sahip AFM hisselerine toplam 1,7 kat talep gelmiştir.

Yurtdışında yapılan pazarlama (‘roadshow’), faaliyetleri sırasında sinema sektörünün yatırımcılar tarafından oldukça olumlu algılandığı tespit edilmiştir. Yabancı yatırımcıların halka arzlarda özellikle hızlı büyüme potansiyeli olan ve faaliyetlerinden yüksek kârlılık sağlayan şirketleri tercih ettikleri gözlenmiştir. Bunun sonucu olarak AFM hisse senetleri uluslararası yatırımcılardan büyük ilgi görmüştür.

Halka arz edilen AFM hisse senetlerinin %5’inden fazlasını satın alan kurumlar, Morgan Stanley Asset Management (ABD), CA IB International Markets Ltd. (İngiltere) ve Multilateral Funding International (ABD)’dır.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>