>

DİĞER HABERLER

En yakın çalışma arkadaşınız...

Nokia, entegre kameralı, MMS teknolojisiyle donatılmış ve FM radyosu olan yeni telefonu 6610i’yi kullanıcılarına sunuyor…
 
   
 
 
     
Klasik bir tasarıma, renkli ekrana, Java teknolojisine, XHTML tarayıcısına ve SyncML‘e ve tanıdık bir tasarıma sahip olan, (GSM 900/1800/1900) üçbantlı şebekesinde işlem gören Nokia 6610i, tahmini olarak 2004 yılının ikinci çeyreğinde Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya’da satışa sunulacak. Nokia 6610i’nin vergiler hariç perakende fiyatı yaklaşık 250 USD olacak.Nokia yetkilileri yaptıkları açıklamada, "Günümüz profesyonel insanları, hem iş hayatlarında hem de özel hayatlarında kullanmak için güvenilir mobil telefonlara ihtiyaç duyuyorlar. Nokia 6610i, güncel teknolojiler ve MMS kapasiteleriyle klasik tasarımı birleştiriyor. Java ve SyncML gibi teknolojiler iş hayatının taleplerini karşılamaya çalışırken, entegre kamera da kullanıcılara, kişisel izlenimlerini anında diğer kullanıcılarla paylaşmalarını sağlıyor. Nokia 6610i, profesyonel ve özel kullanım arasında köprü oluyor." dediler.

Nokia 6610i’de bulunan entegre CIF kamerası, daha küçük telefonların renkli ekranları için (128 X 128 pixel görüntü) en iyi şekilde tasarlanmıştır. Görüntü ve MMS işlevleri sayesinde, kullanıcılar diğer MMS uyumlu telefonlardan multimedya mesajları hem gönderebilecek, hem de alabilecekler. Bu işlevler ayrıca, görüntüleri düzeltmek ve görüntü eklemek için de kullanılıyorlar. Nokia 6610i’deki entegre XHTML tarayıcısı, geliştirilmiş renk ve grafikleriyle "online" servis sağlıyor.

Java teknolojisi, kullanıcılara, ülkelerde meydana gelen olaylarla ilgili olarak Time Out City Guides ve Cosmopolite Business Guides gibi kişiselleştirilmiş üçüncü parti uygulamalarını, ve iş dünyasından en son haberleri alabilmek için Financial Times haber uygulamasını yükleyebilmelerini sağlıyor. Nokia 6610i ile ilgili tüm bu uygulamalar ve daha fazlasına www.nokia.com/shop adresinden ulaşılabilir. SyncML sayesinde, kullanıcının uyumlu takviminden, adres defterinden ve yapılacaklar listesinden senkronize edilmek üzere, hareket halindeyken bile güncel bilgi alınabiliyor.

Polifonik melodiler ve entegre stereo FM radyonun ses kalitesi çok yüksek. Ayrıca, entegre telsiz hoperlör sayesinde ofiste olunmayan zamanlarda aniden ortaya çıkan toplantılara da katılınabiliyor. Nokia 6610i, aynı zamanda OMA Dijital Hakları Yönetim programının 1.0 versiyonunu da destekliyor.

87 gram ağırlığında olan Nokia 6610i, 3.5 saat konuşma zamanına ve 18 gün pil ömrüne sahip. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da satışa sunulacak standart paketlerin rengi gri, siyah ve koyu mavi olacak. Asya pazarında ise gri ve koyu mavi renkler kullanılacak.

Nokia 6610i, arabanın ön koltuğunun başlığına takılan Nokia Headrest Handsfree BHF-3 gibi birçok yeni özellikle uyumludur. Nokia Headrest Handsfree, kullanışlı telsiz koltuk başlığı, yerleşik mikrofon, hoperlör ve takılıp çıkarılabilir koltuk başlığına sahip.

Nokia 6610i’nin yazılım programıyla ilgilenen yazılım geliştiriciler, ürün özelliklerini ile teknik yardımı Forum Nokia’dan alabilir ve yükleyebilirler. Nokia’nın global yazılım-içerik geliştirici platformu Forum Nokia’ya http://www.forum.nokia.com adresinden ulaşılabilinir.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>