>

AŞK - CİNSELLİK

Alışılmışın Dışında Pozisyonlar

Alışılmış pozisyonlardan sıkıldaysanız önerilerimizi dikkate alın 2012’de yaklaşımınızı farklılaştırın.
 
   
 
 
     

Alışılmış olan pozisyon, erkeğin üstte, kadınla yüz yüze olarak seviştiği pozisyondur. Alışılmış pozisyonlardan sıkıldaysanız önerilerimizi dikkate alın 2012’de yaklaşımınızı farklılaştırın.

Misyoner pozisyonu pozisyonlar içinde en verimli olanıdır.Birleşme daha verimli, daha zevkli ve daha duygusal olabilir. Kadının gevşemesini,daha çok zevk almasını sağlar ve erkeğin alt karın darbelerine yardım olur.

Aynı zamanda karşılıklı olarak çifletlerin birbirini okşamalarına ve öpüşmelerine daha uygundur. Bununla birlikte, derin birleşme, daha fazla hareket özgürlüğünden hoşlanan bazı kadınları rahatsız eder.Bu pozizyon şu gibi durumlarda uygun değildir;

Erkek çok ağırsa ya da erken boşalma sorunu varsa ya da kadın ileri gebelik dönemindeyse, bu pozisyon uygun değildir.

EŞLERİN YAN YANA OLDUĞU POZİSYONLAR

Eşlerin birbirlerinin ağırlığını taşımak zorunda kalmamaları ve kollarının serbest kalıp birbirlerine sarılabilmeleri, bu pozisyonun üstünlükleri arasında sayılabilir. Bunun yanı sıra, bazı çiftler bu pozisyonda yeteri kadar zevk alamadıklarını söylediklerinden dolayı bu pozisyonu beğenmezler.

AYAKTA OLAN POZİSYONLAR


Ayaktaki pozisyonlar genellikle aceleyle, gizli ve rahatsız koşullarda uygulanmaktadır. Bazı pozisyonlar erkeğin eşini yerden kaldırmasını gerektirir. Bu boy sorununu ortadan kaldırır. Ancak bu pozisyon erkeğin yorulmasına neden olabilir. Daha kısa olan eş bir eşyanın, örneğin, kalın bir kitabın üstünde ayakta durabilir.Bununla beraber, en iyi koşullarda bile eşlerin boyları farklı ise durum zorlaşır.Bu pozisyonda önemli olan eşlerin boylarıdır.

ARKADAN SARILARAK BİRLEŞME POZİSYONLARI


Çoğu kişiler arka yolla birleşmenin doğaya aykırı olduğunu savunurlar.Bu nedenle bu birleşmeye karşıdırlar. Ama, hemen hemen tüm memeliler yalnızca bu şekli uygular. Bu yeterli derecede derin birleşmeyi ve klitoris üzerinde hoşa giden bir baskı sağlar. Uzanarak, diz çökerek, oturarak ve ayakta uygulanan değişik pozisyonlar vardır. En azından bunlardan bazıları her yaşta çifti tatmin etmektedir. Hatta bazı pozisyonlar, öteki birleşme şekillerinin çoğunu olanaksız kılan fiziksel koşullarda olan kişilere özellikle uygundur.

ÖZEL İSTEKLERE CEVAP VEREN POZİSYONLAR

Yeni duygular tatma isteği, insanların çoğunu cinsel birleşmede mümkün olan yüzlerce pozisyonu denemeye itmektedir. Daha az kullanılan pozisyonlardan bazıları ise yeniliğin ötesinde bazı fiziksel ve psikolojik sorunları çözümlemeye yarar. Gebe bir kadın için, şişman olan eşler, sırt ağrısı çekenler, penisi kısa olanlar için ve eşi kendisinden uzun ya da kısa olanlar için hiç denenmemiş hatta düşünülmemiş bir pozisyon en iyisi olabilir. Doğru pozisyonun seçimi, hiç orgazma varamayan bir kadının orgazma varmasına ya da iktidarsız bir erkeğin sorununun üstesinden gelmesine, hatta görünüşte kısır olan bir çiftin çocuklarının olmasına yardım edebilir.

BAKİRELERE UYGUN POZİSYONLAR

İlk kez ilişkide bulunanların çoğu misyoner pozisyonunu seçmektedir. Bakire kadın ve bakir erkekler için pozisyon ve şekli çok önemli değildir. Yaklaşım, yavaş ve düşünceli olmalıdır. Ön hazırlık vajinanın kaygınlığını sağlar ve özellikle geçmişteki petting deneyimleri, kadının kızlık zarını genişletmiş ya da yırtmışsa, kadının rahatsızlığı azalır.

SORUNLU KİŞİLER İÇİN POZİSYONLAR

Kadın, erkeğin üzerinde doğrulur. Bu pozisyon kadının vajinası darsa tam birleşmeye ulaşılmasını sağlar. Bu yan yana arka yolla birleşme pozisyonu zayıf ereksiyon sorunu olan erkeklere önerilir.Kadının üstte olduğu bu pozisyon, erkek iktidarsızlığının ve erken boşalmanın tedavisi olarak önerilir. Ayrıca orgazm olmayan kadınların tedavisinde başlangıç pozisyonu olarak yararlanılır.Bu yan yana pozisyon kadının istem dışı kalça hareketlerini daha kolaylaştırır ve orgazma ulaşmasında yardımcı olur.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>