>

DİĞER HABERLER

E.T.'nin Cosmo Notları

"Hala işşiz bir insanım… yaklaşık bir ay önce geçim derdine düşüp bir restoranda çalışmaya başladım." E.T.'nin Cosmo Notlarını okumak için tıklayın!
 
   
 
 
     
Hala işşiz bir insanım… yaklaşık bir ay önce geçim derdine düşüp bir restoranda çalışmaya başladım. Süpersalak amerikan halkına hizmet ediyorum. Master diplomam postadan çıktı sonunda, tam da restorana girdiğim günlerde… Sanki boşuna okumuşum gibi. Gerçekten iş bulmak çok zor bu aralar bu ülkede. Zaman belirsizliğin sona ereceği günü beklemekle geçiyor.

Şimdi gelelim şu kanal tedavisi denilen illet olaya. Geçen çarşamba geceyarısı karnım acıktı, gittim bir açık restoranda rastgele ısmarladığım sağlığa ziyan sandviçimi kemirmeye başladım. Çok yakından bildiğim bir acıyla hopladım yerimde, evet dişim kırılmıştı. O kadar çok oynanmıştı ki artık dayanamadı zavallı. (tam 2 kanal tedavisi) Neyse ertesi sabah erkenden gittik dişçiye, bir ansiklopedi kalınlığındaki formlardan ve doktora ağzımda çalışmasına izin veren kağıttan sonra muaynehaneye girebildim. Doktor bey net olarak 12 saniye sonunda yeniden operasyon gerektiğini belirtti. Şiddetle itiraz ettim. Yani gerçekten gıcık bir durum, dillerini ne kadar iyi konuşursanız konuşun, bir yabancı ülkede doktor ziyareti kadar kötü bir durum yoktur. (He bir de berber var ama o ayrı şimdi) Neyse açık açık tartışmaya başladık. Ben Türkiye’den alıştığım gibi (her ne kadar kötü olsa da) konuşamayacak hale gelene kadar beklerim diş durumlarında. Amerika gibi sağlık ve sterilizasyon sapığı bir ülkede doktora böyle bir manteliteyi kabul ettirmem zor oldu. Ne yapayım, ben kendi dişçimden başkasının ellerini ağzımda kabul edemiyorum, güvenemiyorum. (Belki gerçekten çözülecek durum ama yapamıyorum) Olayın bir de maddi külfeti var. Şimdi tam hatırlamıyorum ama bir normal kanal tedavisi sanırım 200-300 milyon TL’ye yapılan bir operasyon. Tartışma sırasında doktor bey kendi fiyatını söylediği anda ben diş doktoru olmaya karar verdim bir an; $ 800 !!!!! evet, sadece ve sadece kanal tedavisi fiyatı bu, bir de üstüne doktor ziyareti, röntgenler falan filan. Ve bütün bunlar bir yana, benim ağrım filan yok. Sadece daha önceden kanal tedavisi yapılmış bir dişin kırılan köşesi bütün yaygaranın kaynağı. Geçici dolgu yapmasını istedim ama iş etiği olarak yanlış gördü doktor bey. Neyse ben sinirli şekilde çıkarken, "Sen böyle de devam edebilirsin, ağrın olmayacak." dedi. Gel de vurma adamı, az daha olmayan 800 dolarımdan olacaktım…
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>