>

KÜLTÜR-SANAT

Kale Tiyatro Kulübü Perdesini Eğitime Destek İçin Açtı

Kale çalışanlarından oluşan tiyatro topluluğu, “Üç Harfli Varyete” adlı ilk oyununu, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine destek olmak için sergiledi.
 
   
 
 
     

Kale Tiyatro Kulübü çatısı altında 7 ay boyunca profesyonel diksiyon ve yaratıcı drama eğitimi alan 19 Kale çalışanı, sergiledikleri oyunun geliriyle, ihtiyaç sahibi 21 öğrenciye eğitim bursu sağladı.

Kale Grubu çalışanlarının, “Kale Tiyatro Kulübü Perdesini Eğitime Destek İçin Açıyor” projesi kapsamında Kenter Tiyatrosu’nda sergilediği ilk oyunu “Üç Harfli Varyete”, 470 biletli izleyicinin beğenisini kazandı. “Süt Kardeşler” filminden esinlenerek sahnelenen oyunun yönetmenliğini, tiyatro oyuncuları Didem Balçın ve Burak Tamdoğan üstlendi. “Üç Harfli Varyete” oyunundan sağlanan gelir, Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’na (KSV) bağışlandı. Bağışlanan gelirle, ihtiyaç sahibi 21 öğrencinin eğitimine destek olundu.

İZLEYİCİ KARŞISINA BAŞARILI BİR EKİPLE ÇIKTIK

Tamamı Kale Grubu çalışanlarından oluşan başarılı bir ekiple izleyici karşısına çıktıklarını belirten yönetmen Didem Balçın, “Yaratıcı drama ve diksiyon dersleriyle önce bir ekip ruhu oluşturduk. Profesyonel hayatlarında oyuncu olan hocalarımız Burak Tamdoğan, Nergis Öztürk ve Muharrem Bayrak, tüm eğitim boyunca şirket çalışanlarına farklı deneyimler ve yöntemlerle dersler verdi. Bu eğitimlerin sonunda şirketin profiline uygun oyunu seçtik ve 4 ay boyunca prova yaptık. Aldığımız coşkulu alkışlar, sonucun başarı ve mutluluk olduğunu gösteriyor” dedi.

SAHNEYE ÇIKMAK BAMBAŞKA BİR DUYGUYMUŞ

“Kale Tiyatro Kulübü Perdesini Eğitime Destek İçin Açıyor” projesi kapsamında sahne alan Kale çalışanları, hem sahnede olmanın heyecanını, hem de bir eğitim projesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>