>

DİĞER HABERLER

Feng Shui Hakkında Bilmek İstedikleriniz!

Uzakdoğu'nun doğayla uyum içinde yaşama felsefelerinin en keyiflilerinden biri de Feng Shui.
 
   
 
 
     
Rüzgar ve su anlamlarına gelen feng shui inanışına göre dünyada denge ve düzen hakim; ve bazı etkinliklerle bireyler iyi şansı kendilerine çekebilirler. Doğanın rüzgarları ve suyuyla uyum içinde yaşarsak bolluk ve iyi şans sahibi oluruz. Çevreyle uyum içinde yaşamak batı toplumları için yeni bir kavram olabilir; ama doğunun binlerce yıllık yaşam tarzı bu.


Feng shui, en temelde yaşanılan mekanların iyi şansa göre düzenlenmesini içeriyor. Sistemin, kişisel enerjinizin evinizin bulunduğu arazinin enerjisiyle uyum içinde olmasından yatak odasının güneye bakmasına, doğum tarihinize göre belirlediğiniz elementin taşlarının ve renklerinin evinizin ya da iş yerinizin kariyer, sağlık, bereket gibi temel alanlarına yerleştirilmesinden mekanın her zaman temiz ve düzenli tutulmasına kadar uygulanması basit, sonuçları itibarıyla rahatlatıcı pek çok ilkeleri bulunuyor.

Feng shui, "Chi" adı verilen yaşam enerjisinin sürekli hareketli ve canlı tutulmasıyla uygulanıyor. Pusula ekolü, form ekolü gibi pek çok farklı uygulama yöntemi olan feng shui'de evinizin bulunduğu araziden odalarınızın konumuna, size başarı getirecek elementlerinizin kullanımından kötü şansı kendinizden uzak tutmanızı sağlayacak yöntemlere kadar pek çok ipucu bulunuyor.

Eğer feng shusi sistemim kullanacaksanız, "shar" alanları konusunda özellikle dikkatli olmanız gerekiyor. Buna göre birbirine dik açı yapan her obje birbirine negatif enerji taşıyan shar'lar gönderiyor. Bu salonunuzdaki bir koltuğun sivri köşesi olabileceği gibi; karşı caddeden evinizin bulunduğu yere doğru diklemesine akan trafik akımı da olabiliyor. Açıkta kiriş ve merdiven altları; oda kapılarının sıralandığı uzun koridorlar, feng shui açısından negatif enerjinin biriktiği yerler.

Pozitif enerjiyi çağırın

Feng shui, hemen her mekan için pratik pozitif enerji çağırma yöntemleri sunuyor, işte bunlardan bir kaçı: Parlak ışıklar son derece yararlı. Mekanda karanlık nokta bırakmayın. Kristal ışığı farklı yönlere yansıttığı için kristal lambalar özellikle önem taşıyor. Kristal mekana uygun değilse, doğum tarihinize göre belirlediğiniz elementinize uygun parlak renkli örtüler de aynı işi görüyor. Lambalar dışında her tür kristal nesne iyi enerji saçıyor. Aynalar, hem karanlık mekanlarda ışığı yansıtmak için, hem bereketi artırmak için, hem de negatif enerji yollayan köşeleri gözlerden saklamak için oldukça kullanılıyor. Japon balığı gibi canlı hayvanlar da yararlı Chi üretiyorlar. Bu açıdan su zenginlik sim-gesi sayılıyor. Kaplumbağa her zaman şans sim-gesi. Elementiniz ve ona bağlı renginiz ne olursa olsun, kırmızı feng shui açısından şansı en çok çağıran renk olarak biliniyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>