>

DİĞER HABERLER

Güzel kadın, büyük bir aşk tokadı...

"Aşk Kapıyı Çalınca (I'm With Lucy) 21 Kasım'da sinemalarda! Ayrıntılar için tıklayın!
 
   
 
 
     
2002 Deauville festivalinin açılış filmi olan "Aşk Kapıyı Çalınca"'yı Jon Sherman'ın yönetiyor.

Lucy, diğer binlercesi arasında Büyük Lokma sayılan bir kızdır. Keyfi yerinde, otuz yaşına gelmiş güzel bir sarışın. Normâl seyrini izleyen, pırıl pırıl bir gazeteci kariyeri. Nihayetinde önemsiz bazı nevrozları çok açık biçimde itiraf etmiş olsa da: biraz hastalık hastası, biraz saplantılı, azıcık sıkıntılı ve kaygılı... tabi ki bunların hiçbiri onu patolojik bir vaka yapmaz.

Yalnızca işte, diğer binlercesi gibi, Lucy’nin de bir sorunu vardır: O da aşkı bulmak istemektedir! Güzel kadın, büyük bir aşk tokadı yemiş, bundan incinmiş, yaralanmış, uzun sözün kısası umutsuz bir şekilde kurtulmuştur. O delikanlı iyi değil miydi, peki öyleyse kim iyi? Lucy, yalnızlığın tüm acılarını yaşayacaktır; çok büyük miktarda tüketilen alkol ve gözyaşlarıyla akan çamurlaşan rimeller. Ta ki görüşmeyi razı olana dek ve pragmatik Lucyur tüm endşelerine ve manik depresif hallerine rağman o ilk randevuya razı olur...

"Bu komedi, klasik kalıplardan ayrıldığı için özgün diye açıklıyor yönetmen Jon Sherman. Burada, ne bir erkekle bir kadın arasındaki engelli aşk, ne de bir kadın, kocası ve aşığı arasındaki aşk üçgeni değil, ama bir olasılıklar dizisi söz konusudur. "Şurası bir gerçek ki: New York’ta, Lucy gibi, yalnızlıklarından nasıl kurtulacağını bilmeyen, Manhattan kaldırımlarında karşılaşıp birbirini görmeden birbirinin yanından geçen ve "blind date" lere başvurmak durumunda kalan binlercesi var.
Ancak, rakamlar ve istatistikler göz önüne alındığında, Lucy, New Yorklu, Parisli ya da İstanbul’lu bir kız olabilir. Tam da, bir kız, bıraksın talihin kaderini ellerine almasını beklesin durumu. Batının büyük başkentlerinde şu bilinmektedir ki, kadın – erkek ilişkileri giderek daha karmaşık hale gelmiştir. Her yakadan sosyologlar, kadınların değiştiğini, erkeklerin bu yüzden şaşkına döndüklerini, meslekî kariyerin başlıca kozlardan biri olduğunu ve çılgın bireyciliğin önceden var olan işaret noktalarını bozup karmakarışık ettiğini söylemek konusunda birleşmektedirler.

Lucy, artık ikili bir yaşam kuracağı birini bulma umudunun nereden gelebileceğini bilmediği bir noktadadır. Dolayısıyla, işin başında ona ilk "randevu"sunu ayarlayacak kız kardeşi Jo geçer.

Monica Potter, Gael Garcıa, Bernal, David Boreanaz, John Hannah, Anthony Lapaglia, Henry Thoma'ın rollerini paylaştığı film izlenmesi gereken bir komedi..
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>